22.11.2020

Słowo Boże ze szczegółami opisuje, jak będzie wyglądał koniec: zakończenie misji Chrystusa.

Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła.

4. Mimo sytuacji zagrożenia epidemicznego chcemy funkcjonować normalnie zachowując wszystkie zalecenia sanitarne. Msze Święte i nabożeństwa odbywają się w zwyczajnym rytmie. Starajmy zachowywać w kościele bezpieczny odstęp, również przy podchodzeniu do Komunii Świętej. Korzystajmy z chóru na którym jest sporo wolnej przestrzeni. W naszej parafii mamy możliwość uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej: w sobotę o 17:00 w Szydłowicach, w niedzielę o godz. 9:00 (B), o godz. 10:30 (D), o godz. 12:00 (Sz) i o godz. 16:00 (Sz).

5. Za tydzień w niedzielę na Mszy Św. o godz. 16:00 w Szydłowicach dzieci przygotowujące się do spowiedzi i I Komunii św. otrzymają swoje modlitewniki. Polecam modlitwie wszystkich parafian dzieci komunijne i ich rodziców.

6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z racji ostatniego tygodnia m-ca po wieczornej Mszy Św., we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu.

7. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

8. Dziś w niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zbieramy ofiary na rozbudowę i budowę nowych kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej.

9. Intencja modlitewna ewangelizacyjna na listopad: Aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.

10. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i sobotę od godz. 16:00.

11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość, dla dzieci miesięcznik Mały Gość i miesięcznik Nowe Życie.

12. Dziękujemy za posprzątanie i udekorowanie kościołów. W tym tygodniu prosimy o posprzątanie i przygotowanie wieńców adwentowych następujących parafian:

*w Szydłowicach: Anna i Łukasz Sinkowscy, Halina i Zbigniew Drozd, Alicja i Ireneusz Siweccy, Katarzyna i Dawid Siweccy, Krystyna Bednarska.

*w Dobrzyniu: Czesława i Mieczysław Bireccy, Beata i Edward Wojciechowscy, Kazimierz Szostak, Danuta i Zbigniew Załugowicz, Sabina i Marcin Kołtowscy.

*w Błotach: Halina Boruń, Alicja Pasierbska.

13. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

14. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.

15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Ks. kardynała Henryka Gulbinowicza. Wieczny odpoczynek…

16. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek w zachowaniu zaleceń sanitarnych – zakrywamy usta, nos, zachowujemy dystans. Błogosławionego tygodnia!