04.09.2022

Bez postawienia Boga na pierwszym miejscu runą marzenia o byciu Jego uczniem.

XXIII Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji adorujemy we wspólnocie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 3. Intencja modlitewna na wrzesień: Aby kara śmierci, która godzi w nienaruszalność i godność osoby została zniesiona w ustawodawstwie wszystkich państw świata.
 4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Na zakończenie Mszy św. o godz. 18:00 w Dobrzyniu błogosławieństwo ziarna siewnego.
 5. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza.
 6. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii.
 7. We wrześniu zapraszam do kancelarii na rozmowę duszpasterską rodziców dzieci komunijnych – kandydatów do przygotowania do I spowiedzi i Komunii.
 8. Dziękuję Druhom Strażakom za asystę podczas uroczystości odpustowej i procesji, dziewczynkom sypiącym kwiaty na procesji, służbie liturgicznej, panu organiście, panu kościelnemu, asyście procesyjnej i wszystkim parafianom, którzy przybyli na odpust św. Bartłomieja.
 9. Po wakacjach rozpoczynamy pracę formacyjną we wszystkich grupach i wspólnotach w naszej parafii. Zapraszam do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa!
 10. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy odbywa się w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach.
 11. W niedzielę 11 września będziemy przeżywać parafialny Dzień Dziękczynienia za tegoroczne plony – dożynki parafialne na Mszy św. w Szydłowicach o godz. 12:00.
 12. Za tydzień w niedzielę 11 września błogosławieństwo tornistrów pierwszoklasistów (we wszystkich kościołach).
 13. Zapraszam na doroczną pielgrzymkę duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę (16 września w piątek).
 14. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięczniki: Różaniec, Nowe Życie i dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
 15. Zapowiedzi: Dawid Stachera, kawaler, zam. w Dobrzyniu i Dominika Zalewska, panna w Kruszynie, parafia NMP Różańcowej w Kruszynie, zapowiedź trzecia.
 16. Dziękujemy rodzinom i parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów. Na niedzielę 11 września prosimy:
  * w Błotach: Czesława i Lech Solscy, Małgorzata i Tomasz Wachna;
  * w Dobrzyniu: Danuta Mochniak, Marta i Krzysztof Mochniak, Mieczysław Konstanciuk, Marta i Waldemar Linkowscy, Magdalena i Krzysztof Lazar;
  * w Szydłowicach: Aleksandra i Piotr Piaseccy, Jolanta i Ryszard Goclon, Justyna Gralak, Łucja i Czesław Gajda, Maria i Dawid Pałka.
 17. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzę obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej.
 18. Parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli.