05.09.2021

Kiedy to co niemożliwe staje się, wiedz, że to Bóg.

XXIII Niedziela w ciągu roku

 1. Człowiek, który ma serce przepełnione miłością, na spotkaniu chce powiedzieć dosłownie o wszystkim. Kiedy szuka pocieszenia, umocnienia, wsparcia w trudnościach, pomocnej rady, wtedy ma mało czasu na bycie blisko i słuchanie Boga, który kocha. Lecz jeśli nie ma miłości, to wszystko się dłuży i jest tylko niemiłym obowiązkiem. Nie zapominajmy o miłości, gdy jesteśmy na niedzielnej Eucharystii, bo stoimy przed Tym, który jest miłością i z miłości daje nam siebie jako pokarm na życie wieczne.
 2. W pierwszą niedzielę miesiąca, adorujemy we wspólnocie Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 3. Intencja modlitewna na wrzesień: Za nas wszystkich o odwagę w wyborze prostego i przyjaznego naturze stylu życia, radując się postawą młodych ludzi, którzy w pełni angażują się w tę sprawę.
 4. Niedziela 5 września jest Dniem Solidarności z Afgańczykami. Modlimy się o pokój w Afganistanie i w intencji Afgańczyków. Po wszystkich Mszach św. zostanie zorganizowana kwesta do puszek CARITAS na rzecz pomocy mieszkańcom Afganistanu. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.
 5. Również dziś przeżywamy Dzień Dziękczynienia za tegoroczne plony – Dożynki Gminne. Gospodarzem jest sołectwo Dobrzyń. Msze św. o godz. 9:00 w Błotach, o godz. 10:30 w Szydłowicach i o 13:00 w Dobrzyniu. Po Mszy przemarsz korowodu dożynkowego na boisko sportowe, gdzie rozpocznie się program artystyczny.
 6. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego.
 7. Wychowanie religijne jest naszym wspólnym obowiązkiem. Oczywiście pierwszymi wychowawcami są zawsze rodzice. Chodzi o rozwój intelektualny dzieci i ich rozwój duchowy ku świętości. Otwieramy ich serca na Boga i świat, który nas otacza. Chcemy wypraszać dla nich łaski, których potrzebują. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo tornistrów.
 8. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii. We wrześniu zapraszam do kancelarii na rozmowę duszpasterską rodziców dzieci komunijnych – kandydatów do przygotowania do I spowiedzi i Komunii.
 9. Dziękuję Druhom Strażakom za asystę podczas uroczystości odpustowej i procesji, dziewczynkom sypiącym kwiaty na procesji, służbie liturgicznej, panu organiście, panu kościelnemu, asyście procesyjnej i wszystkim parafianom, którzy przybyli na odpust św. Bartłomieja.
 10. Po wakacjach rozpoczynamy pracę formacyjną we wszystkich grupach i wspólnotach w naszej parafii. Zapraszam do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa!”
 11. Przed nami doroczna pielgrzymka duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę w piątek 17 września br.
 12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec i dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
 13. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
  *w Szydłowicach: Małgorzata i Mieczysław Owsiak, Joanna i Krzysztof Owsiak, Ewa i Stanisław Noworolscy, Angelika i Mateusz Noworolscy, Cecylia i Stanisław Szewczuk,
  *w Dobrzyniu: Renata i Adam Pasławscy, Bogusława i Czesław Znamiec, Katarzyna i Piotr Kasprzyccy, Jadwiga i Czesław Stelmach, Ula i Lech Stelmach,
  *w Błotach: Anna i Artur Pasierbscy, Barbara i Włodzimierz Skibińscy.
 14. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
 15. Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzam opiece św. Bartłomieja Ap.
 16. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia!