19.01.2020

stacja7.pl

Bóg nie wybrał strategii zwycięzcy. W Jego styl jest wpisana postawa baranka.

II Niedziela w ciągu roku

 1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
 2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.
 3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 4. Dziś z okazji Dnia Babci i Dziadka na Mszy Świętej o godz. 12:00 w Szydłowicach dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. modlą się ze swoimi dziadkami w roku przygotowania do I Komunii.
 5. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.
 6. W tym dniu w Szydłowicach o godz. 10:00 Mszę św. w intencji Parafian, rodzin i dobrodziejów parafii całego dekanatu będą odprawiać wszyscy kapłani z dekanatu Brzeg Północ na zakończenie kolędy 2020. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.
 8. Dziś o godz. 16:00 w świetlicy zapraszam wraz z p. Sołtysem Stanisławem Kowalkowskim, radą sołecką z Szydłowic na spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie.
 9. Pan Czesław Małecki przez ostatnie 3,5 roku był na terenie naszej parafii listonoszem. Z końcem stycznia przechodzi na emeryturę. Prosił by podziękować mieszkańcom: Leśnej Wody, Błot, Dobrzynia, Szydłowic i Myśliborzyc za współpracę, dziękuje i poleca się pamięci nas wszystkich.
 10. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni znajduje się w biuletynie i na stronie internetowej parafii.
 11. Dziękujemy rodzinom i parafianom, którzy posprzątali kościoły w tym tygodniu.
 12. Na niedzielną lekturę polecam nowy nr tygodnika Gość Niedzielny.
 13. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego nowego tygodnia!