25.09.2022

Mamy ograniczony czas na zrealizowanie zadania, które powierzył nam Bóg.

XXVI Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
 2. Dziś w niedzielę 25 września rozpoczynamy w naszej parafii kolejny rok duszpasterski w realizacji programu Odnowy i Ewangelizacji. Przeżyjemy XXI Wydarzenie ewangelizacyjne, podczas którego wspólnie pragniemy odkryć wartość *Zainteresowania, które prowadzi do braterstwa*. Dziękuję posłańcom za dostarczenie listu do rodzin, odpowiedzialnym z PZK za przygotowanie dzisiejszego wydarzenia.
 3. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
 4. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.
 5. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17:00. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszam, aby modlić się na różańcu w domu.
 6. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną.
 7. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy św. o godz. 8:30 w Błotach. Odwiedziny chorych i seniorów w następną sobotę 8 października.
 8. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy akademickiej.
 9. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnotowa adoracja po każdej Mszy Świętej, zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 10. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii. We wrześniu zapraszam do kancelarii na rozmowę duszpasterską rodziców dzieci komunijnych – kandydatów do przygotowania do I spowiedzi i Komunii.
 11. Za tydzień podczas Mszy Św. o godz. 12:00 zostaną poświęcone i wręczone różańce dzieciom przygotowującym się do I spowiedzi i Komunii Świętej.
 12. Zapraszam do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!
 13. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy odbywa się w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach.
 14. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny a dla dzieci miesięcznik Mały Gość.
 15. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
  * w Błotach: Anna i Tomasz Pawulich, Izabela i Jarosław Pawulich;
  * w Dobrzyniu: Urszula i Lech Stelmach, Zuzanna Kućmierz, Urszula Bryk, Maria i Bronisław Drozd, Wiesław Stachera;
  * w Szydłowicach: Dorota i Józef Drozd, Małgorzata i Mieczysław Owsiak, Joanna i Krzysztof Owsiak, Ewa i Stanisław Noworolscy, Angelika i Mateusz Noworolscy.
 16. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.
 17. Błogosławionego tygodnia!