03.05.2020

Kryterium dobrego pasterza? Chce, tak jak Jezus, by owce miały życie.

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

Ziarna Słowa – Z miłości do Boga i Ojczyzny
PODCAST Radia Vatykańskiego – tutaj
 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.
 2. Z racji 1. niedzieli miesiąca wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. W dalszym ciągu obowiązują nas ograniczenia, co do liczby uczestników liturgii. We Mszy świętej i nabożeństwach może uczestniczyć w kościołach naszej parafii: w Błotach 10 osób, w Dobrzyniu 13 i w Szydłowicach 29 osób. Podczas wchodzenia i wychodzenia z kościoła, a także zajmując miejsca w ławkach i przyjmując Komunię Świętą zachowujemy przynajmniej dwumetrowe odległości. Spowiedź przed każdą Mszą świętą.
 4. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
 5. Rozpoczął się miesiąc maj, dedykowany Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
 6. Zapraszam do wspólnego odmawiania Różańca w intencji ustania pandemii koronawirusa codziennie o godz. 20:30.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu od godz. 19:00 do 21:00.
 8. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.
 9. W środę przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski. Msze święte w środę i piątek według porządku dnia powszedniego.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwa eucharystyczne po Mszy świętej i majowym o godz. 18:00 w Dobrzyniu.
 11. W sobotę o godz. 18:00 w Szydłowicach Msza Św. w intencji druhów strażaków z całej parafii.
 12. Kancelaria jest nieczynna, dlatego najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77.412.69 84. 
 13. Na niedzielną lekturę polecam miesięczniki: Różaniec i Anioł Stróż dla dzieci.
 14. Sytuacja pandemii narzuca nam wiele ograniczeń jak niemożność uczestniczenia we Mszy św., dlatego proszę parafian o wpłaty na konto parafii. Numer konta: BS w Brzegu 02 8863 0009 2000 0022 1522 0001 z dopiskiem „taca”. Bóg zapłać parafianom za kilka wpłat i ofiar złożonych osobiście!
 15. W Szydłowicach o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Danuta Abel, Andrzej i Aneta Abel, Mateusz i Angelika Abel, Bartłomiej i Wiktoria Bukas, Stanisław Załugowicz.
 16. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
 17. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca na dni nowego tygodnia!