06.05.2018

Bóg jest miłością. Miłość nie jest Bogiem

VI Niedziela Wielkanocna

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i zachęca nas do odkrywania większych pokładów miłości w nas samych.

2. Dzisiaj I niedziela miesiąca maja, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych Żywego Różańca. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania gromadzą się na Mszy Św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach.

3. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

4. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, bpa i męczennika. Wszystkich parafian zapraszam do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. Msza Święta i nabożeństwo majowe o godz. 18:00 w Szydłowicach.

5. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przed uroczystością spowiedzi i Komunii Św. we wtorek w Szydłowicach po nabożeństwie majowym.

6. Trwa miesiąc maj w szczególny sposób poświęcony Maryi. Codziennie gromadzimy się wokół ołtarza na Eucharystii o godz. 18:00, po której celebrujemy majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.

7. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. W czwartek 10 maja zostanie przeprowadzona w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pozyskane środki z akcji wspomogą zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Miejsce zbiórki sprzętu: na placu przy strażnicy OSP w Szydłowicach do godz. 16:00.

9. Od piątku rozpoczynamy modlitwę nowennową jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt.

10. W sobotę 12 maja o godz. 16:00 w sobotę w kościele w Błotach zostanie odprawiona Msza Św. – o Boże błogosławieństwo i opiekę św. Floriana dla Druhów Strażaków z OSP w Błotach, Dobrzyniu i z Szydłowic.

11. W następną niedzielę 13 maja rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie u św. Bartłomieja. O godz. 18:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe. Część radosną różańca poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość i miesięcznik Różaniec.

13. W maju i lipcu organizowane są 2 wyjazdy do Prus k/Lwowa. Informacje na stronie www parafii, zapisy chętnych i info u p. Eugeniusza Szewczuka.

14. Dziękuję rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę.

15. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się: Dominika Maria Piasecka, panna w Szydłowicach i Krzysztof Marek Krawiec, kawaler zam. w Czepielowicach. Zapowiedź trzecia.

16. Solenizantów i jubilatów niech Pan Jezus obdarza łaską swojej miłości.

17. Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.