05.02.2023

stacja7.pl

Chrześcijanin to ktoś, kto innym pokazuje kierunek i oświetla drogę.

V Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś przy stole Eucharystii gromadzi nas piąta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas osobiście, ani cała nasza wspólnota parafialna nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Bogiem bez Eucharystii. Dopiero tu, karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Baczniej i częściej wczytujmy się w Objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujemy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej we wszystkich kościołach. Na zakończenie zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 3. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie, wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.
 4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Msze Święte ze specjalnym nabożeństwem dla chorych o godz. 15:00 w Błotach, o godz. 16:00 w Dobrzyniu i o godz. 17:00 w Szydłowicach. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!
 5. Odwiedziny chorych i seniorów z posługą sakramentalną w domach 11 lutego (druga sobota m-ca, wspomnienie MB z Lourd).
 6. W środę zakończyłem tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin. Dziękuję wszystkim, którzy przyjęli kapłana, ministrantów, dziękuję za serdeczność, za wspólną modlitwę, za wszystkie rozmowy i cenne sugestie oraz za złożone ofiary kolędowe. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły spotkać się z duszpasterzem w czasie kolędy, a są zainteresowane proszę o indywidualny kontakt.
 7. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
  *w Błotach Monika i Łukasz Andruchów, Mirella Gil;
  *w Dobrzyniu Krystyna i Wiesław Salak, Alicja i Jacek Pasternak, Barbara Salak, Anna i Mirosław Pasławscy, Agnieszka i Grzegorz Serwadczak;
  *w Szydłowicach Elzbieta i Janusz Abel, Irena i Jerzy Sinkowscy, Aneta i Andrzej Abel, Angelika i Mateusz Abel, Wiktoria i Bartłomiej Bukas, Beata i Kazimierz Abel.
 8. Na niedzielną lekturę polecam: miesięcznik Różaniec, tygodnik Gość Niedzielny, dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
 9. Pragnę zaprosić wszystkich parafian do udziału w Akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy oraz Zgromadzenie Matki Bożej Loretańskiej”. W piątek, 24 marca zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz AGD). Zbiórka w Szydłowicach, Błotach i Dobrzyniu przy kościołach do godz. 16:00.
 10. Bożego błogosławieństwa dla solenizantów i jubilatów nadchodzących dni.
 11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia