21.06.2020

Prawdziwa odwaga: wiedz, czego trzeba się bać. I zaufaj Panu.

Ziarna Słowa – Świat potrzebuje tej Miłości.
Fragment homilii Jana Pawła II wygłoszonej na krakowskich błoniach podczas Mszy beatyfikacyjnej: abp Zygmunta Szczęsnego-Felińskiego, o. Jana Beyzyma SJ, Jana Balickiego i s. Sancji Janiny Szymkowiak. Tajemnica nieprawości, która z taką siłą ujawniła się w wieku XX, wciąż wpisuje się w rzeczywistość świata, w którym żyjemy. „Doświadczając tej tajemnicy człowiek przeżywa lęk przed przyszłością, przed pustką, przed cierpieniem, przed unicestwieniem. Może właśnie dlatego, przez świadectwo skromnej zakonnicy z Łagiewnik, Chrystus niejako wchodzi w nasze czasy, aby wyraźnie wskazać na to źródło ukojenia i nadziei, jakie jest w odwiecznym miłosierdziu Boga.

XII Niedziela w ciągu roku

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. Dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość do Boga i bliźniego.
  2. Dziś dzień rocznicowej uroczystości I Komunii Świętej na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach. Dzieci ich rodziców, chrzestnych, rodzeństwo i rodziny polecam modlitwie całej parafii.
  3. W imieniu rodziców dzieci komunijnych i gości dziękuję parafianom z Myśliborzyc i Szydłowic za przyjęcie ze zrozumieniem prośby o uczestnictwo w miniona niedzielę we Mszy św. o godz. 18:00.
  4. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej parafii, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. Wszystkich ojców ze swoimi najbliższymi zapraszam na specjalną Mszę Świętą o godz. 18:00 w Szydłowicach.
  5. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela – głównego patrona archidiecezji wrocławskiej. Tę uroczystość rozpoczniemy już wieczorem we wtorek Mszą Świętą wigilijną a w samą uroczystość Msze Święte o godz. 16:00 w Błotach, 17:00 w Dobrzyniu i o 18:00 w Szydłowicach.
  6. W Litanii do Wszystkich świętych Święty Jan Chrzciciel jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej prawdy, który był za nią gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
  7. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach, nie tylko podziwiać piękno, ale przede wszystkim oddać cześć Panu całego stworzenia.
  8. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
  9. Dzieci uczęszczające do SP w Michałowicach wraz z rodzicami uczestniczą we Mszy św. na zakończenie roku w czwartek o godz. 12:00 w Michałowicach.
  10. Spowiedź na zakończenie roku szkolnego w Dobrzyniu w czwartek od godz. 17:00 do 18:00 i Msza św. na zakończenie roku szkolnego w czwartek w Dobrzyniu o godz. 18:00 dla dzieci i młodzieży uczęszczających do wszystkich szkół. Zapraszam dzieci i młodzież z całej parafii wraz z rodzicami i z dziadkami do wspólnej modlitwy.
  11. Powracamy do normalnego funkcjonowania w życiu społecznym i religijnym. Nadal obowiązują wszystkich maseczki i zachowanie dystansu w pomieszczeniach zamkniętych. Przy wejściu do kościoła dezynfekujemy dłonie.
  12. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
  13. Za tydzień w niedzielę 28 czerwca na Mszach św. będziemy wspomnimy 75 rocznicę przymusowych wysiedleń z Kresów: Małowód, Prus, Kamienopola, Pikułowic i Żydatycz i przybycia na ziemie odzyskane.  Zapraszam dostojnych seniorów – kresowian do wspólnej modlitwy.
  14. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt telefoniczny 77.412 69 84.
  15. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.
  16. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych – rocznicowych za udekorowanie i posprzątanie kościoła w Szydłowicach. Na następną niedzielę proszę o następujących parafian: Krystyna Przybylska, Anna i Piotr Przybylscy, Paulina i Sebastian Siwula, Jolanta Guguła, Katarzyna i Tomasz Guguła.
  17. W Dobrzyniu o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Adam i Edyta Mykita, Renata i Adam Pasławscy, Katarzyna i Marek Drozd, Bogusława i Czesław Znamiec, Katarzyna i Piotr Kasprzyccy.
  18. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  19. W minionym tygodniu odszedł po nagrodę do Pana nasz parafianin śp. Władysław Przyszlak (l.80) z Błot. Wieczny odpoczynek…
  20. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę nadal o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca i błogosławionego czerwcowego tygodnia!