03.03.2024

Dziesięć najważniejszych zdań i trzy kluczowe dni Jezusa. Jak zachowujemy Boże dziedzictwo?

1. W dzisiejszej liturgii słowa zostały nam przypomniane Boże przykazania – dziesięć słów Boga, na których warto i trzeba budować gmach swojego życia. W Wielkim Poście próbujemy uczynić je rzeczywiście tym fundamentem, zatem niech wszystkie podejmowane działania i wysiłki temu służą.
  2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnotowa Adoracja po każdej Mszy św., zmiana tajemnic we wspólnocie ŻR.
  3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17:00 oraz nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym w każdą wielkopostną niedzielę o godz. 16:00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
  4. Dzieci komunijne i młodzież, kandydaci do Bierzmowania zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki w Szydłowicach.
  5. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH, które odbędą się w naszej parafii w tym roku od czwartku do soboty, od 21 do 23 marca (przed Niedzielą Palmową).
  6. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę!
  7. Przypominam o „Jałmużnie” – wielkopostnej akcji CARITASU. Są do nabycia Paschalne Baranki z białej czekolady (cena 10zł.).
  8. W czwartek, pierwszy miesiąca, wspólnotowa Adoracja w Dobrzyniu od godz. 16:00 do 17:00.
  9. W piątek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko wtedy, o naszych niewiastach: babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość jakimś dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nich. Wieczorną Eucharystię w tym dniu odprawimy właśnie w ich intencji.
  10. W sobotę odwiedziny chorych i seniorów w domach z posługą sakramentalną, początek o godz. 9:00 w Myśliborzycach.
  11. Modlitwa za wstawiennictwem św. Michała Archanioła to prawdziwa broń duchowa. Kiedy w twoim życiu wydawałoby się, że wszystko idzie nie tak i nie masz już pomysłu na wyjście z sytuacji – wypróbuj modlitwę do św. Michała Archanioła. Zaopatrz się w duchową amunicję i skutecznie walcz ze złem w swoim życiu!
  12. Zapraszam na katechezę i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy, która odbywa się w środę o godz. 19:00 w Szydłowicach. Zapraszamy!
  13. Podczas zbiórki na pomoc fundusz pomocy misjom Ad Gentes zebraliśmy w minioną niedzielę 847 PLN. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!
  14. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie 22-29 czerwca 2024 r. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  15. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec i dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
  16. Dziękuję parafianom za udział w Akcji Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci”.
  17. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominam o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed Mszą św. jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
  18. Dziękujemy parafianom za troskę o nasze kościoły. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy parafian:
    *w Szydłowicach Ewa Kroczak, Grażyna i Czesław Drozd, Elwira i Bogdan Paproccy, Kazimierz Dorociak, Teresa i Józef Preis, Anna i Michał Muszak;
    *w DobrzyniuMonika Baściuk, Iwona Tomczyk, Beata i Michał Iwańczuk, Piotr Serwadczak, Marzena i Mariusz Wożniak;
    *w BłotachStanisław i Helena Rudzccy, Katarzyna i Wołodia Bodner.
  19. Podczas Mszy św., kiedy jest odprawiana Droga Krzyżowa zbierana jest taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt. Również w wielkopostne niedziele możemy złożyć ofiarę na ten cel.
  20. Bóg zapłać! dla rodzin z Dobrzynia, które złożyły ofiarę na zakup nowego wzmacniacza do kościoła w Dobrzyniu, proszę o to wszystkich parafian. Do tej pory uczyniło to 99 z 161 rodzin.
  21. W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” można uzyskać odpust zupełny.

Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: “Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps 22, 17).

1. Najserdeczniejsze życzenia przekazuję dla Jubilatów i solenizantów tego tygodnia.
  2. W tym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Iwańczuk (l. 75, z Dobrzynia) Pamiętamy o nim w modlitwie, wypraszając mu łaskę nieba…
  3. Błogosławionego tygodnia!