01.09.2019

Lepiej być ostatnim. Logika Ewangelii przewraca ludzkie kalkulacje do góry nogami

XXII Niedziela w ciągu roku

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.

2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie Mszy św. zmiana Tajemnic Żywego Różańca oraz błogosławieństwo dzieci i młodzieży.

3. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcam do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.

4. Czas wakacji dobiegł końca. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek o godz. 8:50 w Dobrzyniu. Proszę o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania (obecność, zeszyt i podręcznik do religii, comiesięczna spowiedź, niedzielna Msza św.).

5. Serdecznie zapraszam na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18:00.

6. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Spowiedź: w Błotach w środę od godz. 17:30, w Dobrzyniu w czwartek od godz. 17:00 i w Szydłowicach w piątek od godz. 17:30.

7. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę m-ca. Wspólna modlitwa różańcowa pół godz. przed Mszą świętą, o poprowadzenie proszę członków Kół Różańcowych naszej parafii. Odwiedziny chorych w domach w sobotę od godz. 9:00.

8. Dziękuję Druhom Strażakom za asystę podczas uroczystości odpustowej i procesji, dziewczynkom sypiącym kwiaty na procesji, służbie liturgicznej, panu organiście, panu kościelnemu, asyście procesyjnej i wszystkim parafianom, którzy przybyli na odpust św. Bartłomieja.

9. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii. We wrześniu zapraszam do kancelarii rodziców dzieci komunijnych.

10. W niedzielę 8 września będziemy przeżywać parafialne święto dziękczynienia za tegoroczne plony w kościele parafialnym w Szydłowicach na Mszy św. o godz. 12:00. Zapraszam starostów dożynkowych – naszych sołtysów wraz z wieńcami dożynkowymi i parafian do wspólnego dziękczynienia. Na zakończenie Mszy Św. błogosławieństwo ziarna i nasion do jesiennego zasiewu.

11. Solenizantów i jubilatów pierwszych wrześniowych dni polecam opiece patronów i życzliwości najbliższych.

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość i miesięcznik Różaniec.

13. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu tylko we wtorek.

14. Dziękuję rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów.

15. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.