06.11.2022

stacja7.pl

Nawet wierzący Izraelici często nie wierzyli w zmartwychwstanie. Czy dziś jest inaczej?

XXXII Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku kościelnym. Błagamy Boga, aby oddalił od nas łaskawie wszelkie przeciwności, abyśmy wolni od niebezpieczeństw duszy i ciała, mogli swobodnie Mu służyć (kolekta mszalna).
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej i zmiana intencji we wspólnocie Żywego Różańca.
 3. W środę, 9 listopada, przypada święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika na Lateranie jest kościołem katedralnym biskupa Rzymu, czyli papieża. Nad wejściem widnieje napis w języku łacińskim: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”. Do XIV wieku stanowiła ona centrum życia Kościoła. To święto to także wyraz naszej jedności z następcą Świętego Piotra – papieżem Franciszkiem. Papieża i wszystkie sprawy Kościoła będziemy polecali Bogu przez ręce Maryi.
 4. W piątek, 11 listopada, przypada Święto Niepodległości. Msze Święte wg porządku niedzielnego. Zapraszam na wspólną modlitwę w intencji naszej ojczyzny. Zapraszam druhów strażaków z pocztami sztandarowymi. Modlitewną pamięcią będziemy ogarniać wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.
 5. Modlitwa wypominkowa za zmarłych we wtorek i środę o godz. 17:00. Zapraszam serdecznie, aby naszym bliskim zmarłym wyjednać łaskę życia wiecznego. Bóg zapłać za ofiary wypominkowe!
 6. Towarzystwo Miłośników Kultury Kresowej serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy kwestowali na cmentarzach w Dobrzyniu i Szydłowicach, zbierając datki na renowację cmentarza w Prusach pod Lwowem. W Dobrzyniu kwestowali: Marian Pawłowski, Stanisław Konstanciuk, Czesław Tomczyk, Michał Iwańczuk i Eugeniusz Szewczuk, w Szydłowicach: Barbara Skibińska, Bolesław Drozd, Mieczysław Owsiak, Włodzimierz Wolański i Teresa Piotrowska. Szczególne słowa podziękowania należą się organizatorom zbiórek Pani Piotrowskiej Teresie w Szydłowicach i Eugeniuszowi Szewczukowi w Dobrzyniu. Ogółem zebrano 4576,32 zł., (w Dobrzyniu 2539,42 zł., w Szydłowicach 2036,90 zł.).
 7. W najbliższą niedzielę, 13 listopada, przypada obchodzony od 2009 roku Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym (zawsze w drugą niedzielę listopada). Tegoroczny przeżyjemy pod hasłem Ukraina – Uleczyć Tęsknotę. Zbiórka ofiar do puszek na rzecz pomocy wiernym na Ukrainie. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
 8. Bardzo serdecznie proszę o segregowanie odpadów przy porządkowaniu cmentarzy: kwiaty (bio), tworzywa sztuczne, znicze, szkło. Dziękuje i proszę o zrozumienie.
 9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec, dla dzieci Anioł Stróż.
 10. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy odbywa się w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach.
 11. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
  *w Błotach: Barbara i Tadeusz Czarny, Maria Kwaśnicka;
  *w Dobrzyniu: Anna i Sławomir Krzywy, Mariola i Łukasz Kowalscy; Wioletta i Piotr Daniel, Sylwia i Maciej Mościccy, Jolanta i Tomasz Preis;
  *w Szydłowicach: Czesława Hrynczyszyn, Narcyza i Wojciech Stojanowscy, Lidia i Bolesław Drozd, Natalia i Bartłomiej Drozd, Anna i Adam Szyper, Grzegorz Owsiak.
  Od następnej niedzieli kolejka przechodzi do Parafian z Myśliborzyc.
 12. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.
 13. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia!