23.12.2018

stacja7.pl

Dostrzeżesz je, jeśli słuchasz. Doświadczysz spełnienia, jeśli wyruszysz


IV Niedziela Adwentu

1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

2. Dzisiaj o godz. 15:00 zapraszam do kościoła parafialnego w Szydłowicach na ostatnie nabożeństwo adwentowe.

3. Zapraszam do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 7:00 w kościele parafialnym w Szydłowicach oraz do skorzystania z sakramentu pokuty.

4. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii.

5. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o północy w kościele parafialnym w Szydłowicach.

6. Msze Święte w uroczystość Bożego Narodzenia, i we wtorek, w święto św. Szczepana, będą odprawione jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie w drugi dzień świąt w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby katolickich uczeni i wydziałów teologicznych w Polsce.

7. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjmą Komunię św., mogą w ciągu dnia ponownie przystąpić do Stołu Pańskiego. W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi – Miastu i światu”, nawet za pośrednictwem radia lub telewizji.

8.Oktawę Narodzenia Pańskiego ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W czwartek 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów. W piątek, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych a w niedzielę 30 grudnia, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.

9. W tym dniu przeżyjemy VIII Wydarzenie ewangelizacyjne, podczas którego wspólnie odkryjemy wartość “Pojednania się” a wszystkich małżonków zapraszamy do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

10. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą rozpocznę w środę 2 stycznia 2018 roku.

11. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy udekorowali świątecznie kościoły.

12. Bóg zapłać! za ofiary złożone z racji Opłatka, zostaną one przeznaczone na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach.

13. Na niedzielną lekturę polecam świąteczno-noworoczny nr tygodnika Gość Niedzielny (cena 8 PLN) a dla dzieci Mały Gość.

14. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

15. Parafianom i naszym Gościom życzę błogosławionych świątecznych dni!