28.01.2018

stacja7.pl

Pierwsze słowo Dekalogu to “słuchaj”. Dlaczego więc nie słuchamy słów od Boga?


IV Niedziela w ciągu roku

1. Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od Złego. Jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.

2. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.

3. Dnia 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o 15:00 w Błotach, o godz. 16:30 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej zostaną pobłogosławione świece, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W Szydłowicach na Mszy św. o godz. 18:00 gromadzą się dzieci wraz rodzicami, które przygotowują się do spowiedzi i przyjęcia I Komunii Św.

4. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych (szczególne powołanych z naszej parafii) i inne osoby konsekrowane.

5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w tym tygodniu: we wtorek w Szydłowicach, w środę w Błotach i w czwartek w Dobrzyniu.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota m-ca. Okazja do spowiedzi: w środę w Błotach od godz. 16:30, w Dobrzyniu w czwartek od godz. 16:15 a w Szydłowicach od godz. 17:30 w piątek.

7. Odwiedziny chorych w tym miesiącu wyjątkowo w piątek od godz. 9:00 – Myśliborzyce, Błota, Leśna Woda i Szydłowice a w sobotę od godz. 9:00 – Dobrzyń.

8. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej o godz. o godz. 15:00 w Błotach, 16:30 w Dobrzyniu i 18:00 w Szydłowicach. Pół godziny przed Mszą Św. modlitwa różańcowa. W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła.

9. Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować w dniu dzisiejszym 28 stycznia 2018 r. okolicznościową zbiórkę do puszek, na potrzeby zakonów klauzurowych w Archidiecezji.

10. W minioną niedzielę na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach zebrano 1605,00 PLN wraz z wpłatami na konto parafii. Bóg zapłać!

11. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 16:00 do 16:30.

12. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

13. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny a dla dzieci miesięcznik Mały Gość.

14. W piątek odeszła z naszej parafii śp. Bronisława Popek z Leśnej Wody. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14:00. Wieczny odpoczynek…

15. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.