26.05.2019

Niezwykłe pożegnanie w Wieczerniku: Jezus odchodzi, by być jeszcze bardziej

VI Niedziela Wielkanocna

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. Dziś dzień rocznicowej uroczystości I Komunii Świętej dla dzieci z klasy 4 na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach. Dzieci ich rodziców, chrzestnych, rodzeństwo i rodziny otaczamy naszą szczególną modlitewna opieką.

3. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

4. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

5. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Od poniedziałku do środy będziemy modlili się o urodzaje i za kraje głodujące.

6. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

7. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 8:00 w Szydłowicach, o godz. 9:00 w Błotach i 10:00 w Dobrzyniu.

8. W miesiącu czerwcu codziennie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św.

9. W sobotę 1 czerwca zapraszam wraz z p. Sołtysem Stanisławem Kowalkowskim i Radą Sołecką Szydłowic na Festyn z okazji Dnia Dziecka. Początek o godz. 14:00 na ogrodach u ks. Proboszcza. Zapraszam do współpracy i proszę o pomoc mieszkańców Szydłowic w przygotowaniu tego wydarzenia.

10. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w I piątek m-ca, 7 czerwca.

11. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Jest to również Narodowy Dzień Dziękczynienia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość i dla dzieci Mały Gość.

13. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały kościoły w Błotach i w Dobrzyniu na dzisiejszą niedzielę. Rodzicom dzieci komunii rocznicowej dziękuję za posprzątanie i piękne udekorowanie kościoła parafialnego w Szydłowicach. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za dar materialny dla kościoła parafialnego.

14. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 17:00.

15. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!