18.02.2018

W wojnie ze złem Bóg sprzymierzył się z nami. Walczy w pierwszej linii

I Niedziela Przygotowania Paschalnego

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

2. W dobrym przeżyciu czasu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. Zapraszam do licznego udziału wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Zachęcam również do podejmowania osobistych umartwień, a także do specjalnych wielkopostnych postanowień.

3. Nabożeństwa pasyjne będą odprawiane wg następującego porządku:

DROGA KRZYŻOWA o godz. 17:00 – w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach,

GORZKIE ŻALE – w niedziele Wielkiego Postu we wszystkich kościołach,

GODZINA MIŁOSIERDZIA o godz. 15:00 – w niedziele Wielkiego Postu w kościele parafialnym w Szydłowicach.

4. Tradycyjnie podczas Mszy Św., kiedy będzie odprawiana Droga Krzyżowa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt, a w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszki. Zgodnie ze zwyczajem przypominam również o składaniu w kopercie na tacę ofiar na kwiaty od rodzin sprzątających kościoły w danym tygodniu.

5. CARITAS zaprasza nas do Jałmużny wielkopostnej poprzez udział w akcji „Dar Juniora dla Seniora”. Przez okres Wielkiego Postu rezygnujemy z przyjemności i składamy ofiarę do skarbonki. Skarbonkę może otrzymać każdy. Skarbonki będą zbierane w Niedzielę Miłosierdzia.

6. W czwartek 22 lutego spotkanie Grupy modlitewnej św. O. Pio o godz. 18:00 w kaplicy na plebanii. Zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkich zainteresowanych.

7. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i sobotę od godz. 16:00 do 16:30.

8. Dziękuję rodzinom, które posprzątały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i dla dzieci miesięcznik Mały Gość.

10. W środę popielcową przeżyliśmy trzecie Wydarzenie „Wzajemne zauważenie otwiera” w ramach Programu Odnowy naszej parafii. Dziękuje wszystkim osobom z parafialnego zespołu, które przygotowały to wydarzenie we wszystkich kościołach. Zachęcam do podzielenia się swoim świadectwem z przeżycia wydarzenia. Na następne zapraszam w Wielki Czwartek.

11. Dziękuję Różom Różańcowym, Grupie O. Pio i tym parafianom, którzy wczoraj w sobotę 17 lutego w Dniu Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii trwali na wspólnotowej Adoracji we wszystkich kościołach.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Marcin Dawid Przyszlak, kawaler, zam. w Brzegu, św. Mikołaja i Patrycja Dorota Parkoła, panna, zam. w Dobrzyniu – zapowiedź pierwsza.

13. Dzisiaj z racji trzeciej niedzieli miesiąca, zbiórka ofiar na fundusz remontowy kościoła parafialnego w Szydłowicach. Parafian z Myśliborzyc proszę o składanie ofiar w kopercie na tacę. Bóg zapłać za indywidualne ofiary i wpłaty na konto parafii.

14. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu „Ad Gentes” będziemy przeżywać dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarą do puszki wesprzemy polskich misjonarzy i misjonarki (Dzieło Pomocy „Ad Gentes”).

15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego wielkopostnego tygodnia!