17.03.2024

Dlaczego Jezus oddał swoje życie? By zrealizowało się Nowe Przymierze.

 1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży (i obrazów).
 2. Do świąt paschalnych pozostało coraz mniej czasu, już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy: rozpoczynające się w czwartek parafialne rekolekcje i spowiedź święta przedświąteczna dają nam możliwość doświadczenia uzdrawiającej i przebaczającej mocy Pana. Zapoznajmy się z programem rekolekcji, z godzinami Mszy św. z naukami rekolekcyjnymi i spowiedzi świętej i znajdźmy czas, aby skorzystać z tego czasu łaski.
 3. Zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 17:00 oraz nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym wkażdą wielkopostną niedzielę o godz. 16:00. Dzieci komunijne i młodzież, kandydaci do Bierzmowania zapraszam do udziału w Drodze Krzyżwej w piątki w Szydłowicach.
 4. Katecheza dla kandydatów do bierzmowania w niedzielę po nabożeństwie Gorzkich Żali.
 5. We wtorek będziemy przeżywali uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Patrona Kościoła powszechnego. Na Mszę zapraszam wszystkich mężczyzn, ojców, mężów i synów, a także solenizantki i solenizantów tego dnia, gdyż pragniemy się modlić w ich intencji, by ich Patron, Święty Józef, wypraszał im moc błogosławieństwa Bożego.
 6. Zapraszam wszystkich Parafian do udziału w REKOLEKCJACH WIELKOPOSTNYCH, które rozpoczniemy w czwartek 21 marca o godz. 16:00 w Błotach.
 7. Najlepszym owocem czasu nawrócenia i przemiany będzie oczyszczenie serca w sakramencie pokuty i pojednania. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę!
 8. Przypominam o „Jałmużnie” – wielkopostnej akcji CARITASU. Są do nabycia Paschlane Baranki z białej czekolady (cana 10zł).
 9. Przyszła niedziela, 24 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Na początku każdej Mszy Św. pobłogosławimy palmy i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszam na Mszę Św. o godz. 12:00 do kościoła parafialnego w Szydłowicach.
 10. Modlitwa za wstawiennictwem św. Michała Archanioła to prawdziwa broń duchowa. Kiedy w twoim życiu wydawałoby się, że wszystko idzie nie tak i nie masz już pomysłu na wyjście z sytuacji – wypróbuj modlitwę do św. Michała Archanioła. Zaopatrz się w duchową amunicję i skutecznie walcz ze złem w swoim życiu!
 11. Zapraszam na katechezę i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy, która odbywa się w środę o godz. 19:00 w Szydłowicach. Zapraszamy!
 12. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie 22-29 czerwca 2024r. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
 13. Zapraszam do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżwej dekanatu Brzeg Północ. Zapisy edk.org.pl
 14. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość
 15. Dziękujemy parafianom za troskę o nasze kościoły. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów i przygotowanie palm prosimy parafian:
  *w Szydłowicach Maria i Dawid Pałka, Anna i Leszek Pytel, Bożena i Leszek Noworolscy, Katarzyna i Leszek Preis, Lidia Owsiak;
  *w DobrzyniuStanisław Zawadzki, Teresa Serwadczak, Józef Strąk, Halina Jaśkiewicz, Małgorzata i Jarosław Troczyńscy, Krystyna Durzańska;
  *w BłotachAnna i Krzysztof Jankowscy, Jadwiga i Wiesław Jankowscy.
 1. Podczas Mszy św., kiedy jest odprawiana Droga Krzyżowa zbierana jest taca na kwiaty do Bożego Grobu i przygotowanie świąt. Również w wielkopostne niedziele możemy złożyć ofiarę na ten cel do puszki.
 2. Bóg zapłać! dla rodzin z Dobrzynia, które złożyły ofiarę na zakup nowego zwmacniacza do kościoła w Dobrzyniu, proszę o to wszystkich parafian. Do tej pory uczuniło to 105 z 161 rodzin.
 3. Solenizantów i jubilatów tego tygodnia zapewniam o życzliwości i modlitwie.
 4. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego wielkopostnego tygodnia!