16.04.2023

stacja7.pl

Przez osiem dni Tomasz był naszym bliźniakiem w wierze.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jako Kościół, napełnieni paschalną radością, mamy teraz tylko jedno zadanie: głosić i uobecniać swoim życiem miłosierdzie Boga objawione w Jezusie Chrystusie, który cierpiał za grzeszny świat, prawdziwie zmartwychwstał i żywy jest pośród nas. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. O godz. 15:00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj składamy skarbonki z wielkopostną jałmużną.
 3. Przyszła niedziela, 23 kwietnia, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.
 4. Uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski (przypadająca 23 kwietnia w niedzielę wielkanocną), zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, została przeniesiona na następujący po tej niedzieli poniedziałek, 24 kwietnia.
 5. Za tydzień w niedzielę, przeżyjemy wydarzenie ewangelizacyjne ODPOWIEDZIALNOŚĆ RODZI BEZPIECZEŃSTWO.
 6. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
  *w Szydłowicach: Maria i Jan Mąka, Irena i Wiesław Nowotarscy, Joanna i łaukasz Nowotarscy, Agnieszka i Bogusław Dąbkowscy, Agnieszka i Marek Foryś,
  *w Dobrzyniu: Maria i Bronisław Drozd, Wiesław Stachera, Edward Raszczyszyn, Regian i Artur Greczyło, Kamila i Albert Fijałkowscy,
  *w Błotach: Halina Boruń i Alicja Pasierbska.
 7. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Mały Gość.
 8. Wszystkim parafianom i gościom, a szczególnie jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę obfitości Bożych darów na każdy dzień.
 9. Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy Kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym w poniedziałek 17 kwietnia 2023 r. od godz. 16:30 w Szydłowicach.
 10. Błogosławionego Wielkanocnego tygodnia. Alleluja!