11.09.2022

Bóg wychodzi z siebie, szukając zaginionej, zgubionej, marnotrawnego, bluźniercy, prześladowcy, oszczercy.

XXIV Niedziela w ciągu roku

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.
  2. Na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach złożymy dziś dziękczynienie za tegoroczne plony – dożynki parafialne. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia.
  3. Dziś początek Kwartalnych dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.
  4. Dzisiaj przypada także kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.
  5. We wtorek, 13 września, dzień fatimski u św. Bartłomieja. Początek nabożeństwa o godz. 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe. Część radosną poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną różańca poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej. Intencje modlitewne składamy na kartkach przed różańcem. Serdecznie zapraszam, aby w modlitwie przez ręce Maryi wypraszać Boże dary dla nas i całego świata.
  6. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. Msza Święta o godz. 18:00 w Błotach.
  7. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.
  8. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.
  9. Za tydzień będziemy odchodzić uroczystość odpustową św. Stanisława Kostki w kościele filialnym w Dobrzyniu. W sobotę w wigilię odpustu Msza św. na cmentarzu w Dobrzyniu o godz. 16:00. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 13:00. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Druhów Strażaków ze sztandarem, asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków i mieszkańców Dobrzynia.
  10. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru.
  11. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii. We wrześniu zapraszam do kancelarii na rozmowę duszpasterską rodziców dzieci komunijnych – kandydatów do przygotowania do I spowiedzi i Komunii.
  12. Po wakacjach rozpoczynamy pracę formacyjną we wszystkich grupach i wspólnotach w naszej parafii. Zapraszam do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kościół, parafia bez więzi międzyludzkich przypomina cmentarz.
  13. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy odbywa się w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach.
  14. Zapraszam na doroczną pielgrzymkę duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę (16 września w piątek).
  15. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  16. Dziękujemy rodzinom i parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów. Na niedzielę 18 września prosimy:
    *w Błotach: Renata i Mirosław Wróbel, Elżbieta Owsiak;
    *w Dobrzyniu: Regina i Ryszard Owsiak, Władysława Owsiak; Irena i Czesław Serwadczak, Elżbieta i Stanisław Konstanciuk, Krystyna i Stanisław Kowalscy;
    *w Szydłowicach: Anna i Leszek Pytel, Bożena i Janusz Noworolscy, Krystyna i Leszek Preis, Lidia Owsiak, Kamila i Damian Zborowscy.
  17. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzę doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła
  18. Parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli.