01.05.2022

stacja7.pl

Piotr wrócił tam, skąd poszedł za Jezusem. Dostrzegł, jak On go odmienił. 

III Niedziela Wielkanocna

 1. Dziś trzecia niedziela Wielkanocy. W całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
 2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy oraz zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 3. Intencja modlitewna na maj: Aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.
 4. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. O godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo majowe w dni powszednie a w niedzielę po Mszy św. Serdecznie zapraszam, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcam do modlitwy w domach rodzinnych.
 5. 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
 6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte według porządku niedzielnego.
 7. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  – w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 18:00,
  – w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa; spowiedź święta pół godziny przed Mszą św.,
  – w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 8:30, odwiedziny chorych i seniorów.
 9. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie, rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
 10. W niedzielę w 8 maja będziemy gościć w naszej parafii zespół dziecięcy Milusińscy Pana ze SP w Bystrzycy z przedstawieniem paschalnym. Zapraszam wszystkich parafian szczególnie dzieci z rodzicami do udziału we Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach.
 11. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Przemysław Józef Skwarek, kawaler, zamieszkały w Krzyżowicach, par. Najświętszego Serca pana Jezusa w Pogorzeli i Justyna Magdalena Drozd, panna, zamieszkała w Dobrzyniu, zapowiedź pierwsza.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.
 13. Na świąteczną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec, dla dzieci miesięcznik Anioł Stróż.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
  *w Szydłowicach: Narcyza i Wojciech Stojanowscy, Lidia i Bolesław Drozd, Bartłomiej i Natalia Drozd, Anna i Adam Szyper, Grzegorz Owsiak,
  *w Dobrzyniu: Alicja i Karol Pacholewicz, Beta i Marek Pawliszyn, Anna i Sławomir Krzywy, Mariola i Łukasz Kowalscy, Wioletta i Piotr Daniel,
  *w Błotach: Maria Kwaśnicka.
 15. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.

Świadectwo na temat wartości w życiu codziennym i uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i w ogóle w Eucharystii. Zapraszam do obejrzenia.