16.08.2020

Kobieta „spoza” lepiej znała Boga niż ci, którzy byli najbliżej Jezusa.

XX Niedziela w ciągu roku

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, 22 sierpnia, będziemy radowali się Maryją – Królową. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy. Tak uczynił król Jan Kazimierz 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej, dziękując za ocalenie podczas najazdu szwedzkiego. Uroczyście uznał ten fakt papież Pius XII w 1954 roku. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.
  2. Godne i częste przyjmowanie Komunii św. domaga się od nas czynnej miłości do Pana Boga i bliźniego. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym. Podejmujmy w tej kwestii osobistą modlitwę i konkretne działania. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.
  3. Dziękuję parafianom, którzy wzięli udział w modlitwie w dniu fatimskim. Różom Różańcowym za poprowadzenie modlitwy różańcowej. Już dziś zapraszam do wspólnej modlitwy 13 września o godz. 18:00.
  4. W tygodniu przygotowania do parafialnego odpustu zapraszam Parafian do udziału w wydarzeniu o nazwie .. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu. W ramach tego wydarzenia 20 sierpnia w Szydłowicach w Świetlicy Wiejskiej zostaną zaprezentowane filmy wyróżnione na wrocławskim Festiwalu. Ponadto na pokazy przybędą goście specjalni, którzy nie tylko wprowadzą widzów w świat filmów, ale także odpowiedzą na ich pytania. Swoją obecność na pokazach potwierdzili m.in. reżyser filmu Bóg w Krakowie Dariusz Regucki, reżyser filmu Jako w niebie, tak i w Komańczy Maciej Wójcik, czy Krzysztof Kunert, reżyser filmu Pionierzy. Zaczynamy o godz. 15.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Szczegóły na plakacie. Pamiętajmy o maseczkach.
  5. W wigilię uroczystości odpustowej w sobotę o godz. 18:00 na cmentarzu parafialnym w Szydłowicach zostanie odprawiona Msza Św. w int. wszystkich spoczywających na cmentarzu. O pomoc w przygotowaniu liturgii proszę rodziny z Szydłowic, które będą pełnić „posługę Marty” w tym tygodniu.
  6. W niedzielę 23 sierpnia będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja, Apostoła – patrona naszej parafii w kościele parafialnym w Szydłowicach. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o 13:00. Serdecznie zapraszam ministrantów ze wszystkich miejscowości, kościelnych, dziewczynki do sypania kwiatków, asystę procesyjną, druhów strażaków i wszystkich parafian.
  7. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt tel. 77.412 69 84.
  8. Zachęcam do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Nowe Życie.
  9. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach o posprzątanie proszę następujących parafian: Dorota i Zbigniew Majewscy, Paweł i Marta Drozd, Bronisław Drozd, Piotr i Małgorzata Drozd, Narcyza i Wojciech Stojanowscy.
  10. W Dobrzyniu o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Mariola i Łukasz Kowalscy, Wioletta i Piotr Daniel, Sylwia i Maciej Mościccy, Jolanta i Tomasz Preis. Dekorują nowożeńcy: Dorota i Szymon.
  11. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  12. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzę wsparcia świętych patronów i życzliwej pamięci najbliższych.
  13. Wakacje, urlop, wypoczynek też mogą być czasem wzrostu duchowego. Wszystkim Parafianom i gościom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek w zachowaniu zaleceń sanitarnych – zakrywamy usta, nos, zachowujemy dystans. Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia!