06.09.2020

XXIII Niedziela w ciągu roku

1. Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto więc dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! […] Kościół nie przestaje powtarzać: pokój jest obowiązkiem” (z Orędzia na XXXVII Światowy Dzień Pokoju). W zbliżającą się rocznicę terrorystycznego zamachu na Word Trade Center w Nowym Jorku, 11 września (przypada w nadchodzący piątek), obejmijmy pamięcią ofiary tej i innych tragedii, których źródłem zawsze jest nienawiść. Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa terroryzmu.
  2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo ziarna na jesienne zasiewy.
  3. Odwiedziny chorych i seniorów w sobotę 12 września od godz. 9:00.
  4. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w dniu fatimskim u św. Bartłomieja w niedzielę 13 września. Rozpoczynamy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o godz. 18:00. Msza Św. fatimska o godz. 20:00, na zakończenie procesja wokół kościoła.
  5. Czuwanie duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze w tym roku jest zaplanowane na piątek 18 września. Rozpoczynamy nabożeństwem drogi krzyżowej na jasnogórskich walach o godz. 16:45. Następnie Mszy św. w bazylice (godz. 18:30), modlitwa różańcowa (o godz. 20:15) i Apel przed cudownym obrazem o godz. 21:00. Po apelu czuwanie i o godz. 23:00 modlitwa różańcowa. Mszy św. o godz. 24:00, zamknie tegoroczne czuwanie przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Ze względu na przepisy sanitarno-epidemiologiczne z każdej parafii pojedzie kilkuosobowa delegacja. Zapraszam.
  6. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii. We wrześniu zapraszam do kancelarii rodziców dzieci komunijnych.
  7. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt tel. 77.412 69 84.
  8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i wrześniowy miesięcznik Różaniec.
  9. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach o posprzątanie i udekorowanie proszę parafian z Myśliborzyc: Owsiak Henryk, Elżbieta i Mariusz Wolan, Anna i Ryszard Wolańscy, Monika i Adam Talkowscy, Emilia i Czesław Talkowscy.
  10. W Dobrzyniu o posprzątanie i udekorowanie kościoła proszę parafian: Halina i Piotr Szymańscy, Halina i Krzysztof Sękowscy, Renata i Marek Piotrowscy, Grażyna i Witold Parkoła, Patrycja i Marcin Przyszlak
  11. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  12. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
  13. Solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem.
  14. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek w zachowaniu zaleceń sanitarnych – zakrywamy usta, nos, zachowujemy dystans. Błogosławionego tygodnia!