24.01.2021

Czas jest krótki, wypełnił się. Dlatego trzeba działać natychmiast.

III Niedziela w ciągu roku

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).
  2. Trzecią niedzielę zwykłą – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedzielę w sposób szczególny z radością wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest „dobry i łaskawy”.
  3. Dzisiaj z okazji Dnia Babci i Dziadka na Mszy Świętej o godz. 12:00 w Szydłowicach dzieci, którzy przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszają do wspólnej modlitwy babcie i dziadków.
  4. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.
  5. Trwa wizyta duszpasterska w rodzinach naszej parafii.

Plan wizyty kolędowej w tygodniu (25 – 30 stycznia 2021)

• Poniedziałek: Dobrzyń 1 43 – początek o godz. 14:00
  • Wtorek:           Dobrzyń 46 79 – początek o godz. 16:00
  • Środa:              Dobrzyń 81 112 – początek o godz. 15:00
  • Czwartek:       Dobrzyń 113 142 – początek o godz. 15:00
  • Piątek:             Dobrzyń 143 160 – początek o godz. 16:00
  • Sobota:            Szydłowice 1 33 – początek o godz. 10:00
  1. Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących przepisów państwowych i kościelnych dotyczących stanu epidemii.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu proszę o rozebranie świątecznej dekoracji i o posprzątanie kościołów następujących parafian:

*w Szydłowicach: Dorota i Józef Drozd, Małgorzata i Mieczysław Owsiak, Joanna i Krzysztof Owsiak, Ewa i Stanisław Noworolscy, Angelika i Mateusz Noworolscy,
*w Dobrzyniu: Mieczysław Konstanciuk, Marta i Waldemar Linkowscy, Regina i Ryszard Owsiak, Władysława Bobra, Irena i Czesław Serwadczak
*w Błotach: Sokołowska Urszula, Adela Szyszko, Justyna i Marcin Windysz

1. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. abp Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Dziś w polskich kościołach zbieramy datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  2. W środę, 3 lutego zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz AGD). Zbiórka w Szydłowicach, Błotach i Dobrzyniu przy kościele.
  3. W sprawach kancelaryjnych zapraszam bezpośrednio po Mszy św. lub proszę o kontakt telefoniczny.
  4. Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzę pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.
  5. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny a dla dzieci Mały Gość.
  6. Pamiętajmy w modlitwie o chorych i cierpiących.
  7. Miłej i błogosławionej niedzieli oraz tygodnia.
  8. Intencja Apostolstwa Modlitwy na miesiąc styczeń: Aby Pan obdarzył nas łaską pełnej wspólnoty oraz wzajemnej otwartości i modlitwy z naszymi braćmi i siostrami innych wyznań.