07.07.2019

Ewangelizacja to radość głoszenia i głoszenie radości

XIV Niedziela w ciągu roku

1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.

2. Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca wspólnotowa adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.

3. Papieska intencja modlitewna na lipiec: „Aby sędziowie, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.”

4. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej rozpoczniemy tradycyjnie o godz. 18:00 wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o poprowadzenie której prosimy Róże Różańcowe. O 20:00 Msza Św. z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej.

5. W wigilię odpustu w Błotach w sobotę 13 lipca o godz. 16:00 Msza św. na cmentarzu w Błotach.

6. 14 lipca 2019 r. w niedzielę uroczystość odpustowa w kościele pw. NMP z Góry Karmel w Błotach. Msze św. w tym dniu będą odprawione: o godz. 9:00 w Szydłowicach, o godz. 10:30 w Dobrzyniu i o godz. 13:00 Suma odpustowa w Błotach. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Druhów Strażaków ze sztandarem, asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich mieszkańców Leśnej Wody i Błot.

7. Zbliża się czas ubezpieczenia mienia: budynków kościoła i kaplic. Dziękuję za zebrane ofiary parafianom z Szydłowic, Leśnej Wody i z Dobrzynia. Proszę o zbiórkę ofiar na ten cel w pozostałych miejscowościach parafii.

8. Na wakacyjną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i wakacyjne – podwójne nr miesięcznika Różaniec (cena 8zł) i Anioł Stróż dla dzieci.

9. Dziękujemy rodzinom, które w tym tygodniu posprzątały i udekorowały kościoły na dzisiejszą niedzielę.

10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Piotra Bogackiego (l.55) z Myśliborzyc. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego wakacyjnego tygodnia!