05.04.2020

Oto najważniejszy dowód, że Jezus jest prawdziwym Mesjaszem: proroctwa. Opisały wszystko.

Niedziela Palmowa – Męki Pańskiej

 1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wjechał do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. W tym roku przychodzi nam przeżywać Rekolekcje wielkopostne, Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale i Liturgię Wielkiego Tygodnia w szczególnych okolicznościach i w „kościele domowym” za pośrednictwem transmisji w TV, radio i Internecie.
 2. Zachęcam do dokonania Żalu doskonałego i Komunii duchowej. Informacja jak tych aktów dokonać znajduje się na stronie internetowej parafii.
 3. W czasie epidemii, #ZostańWDomu i #NieNarażajSiebieIinnych we Mszy świętej może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Proszę o przyjęcie tego ze zrozumieniem. Pierwszeństwo udziału we Mszy Św. ma rodzina, która zamówiła intencję mszalną. Proszę, aby w kościołach zajmować pierwsze ławki zachowując 2 metrowe odległości.
 4. W pilnej potrzebie skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania lub przyjęcia Komunii Świętej poza Mszą świętą – proszę o kontakt telefoniczny.
 5. Tradycyjnie w Wielkim Poście zbieraliśmy ofiary do puszki na kwiaty, świece do Grobu Pańskiego oraz przygotowania świąt. W tym roku sytuacja jest inna. Proszę o wpłaty na konto parafii. Numer konta: BS w Brzegu 02 8863 0009 2000 0022 1522 0001 z dopiskiem „kwiaty” lub „taca”. Bóg zapłać!– wszystkim rodzinom, które złożyły ofiary podczas sprzątania kościołów i kilka ofiar indywidualnych.
 6. Wielkanocne Baranki Caritas możemy w tym roku kupić w sklepach w Dobrzyniu i w Szydłowicach, dzięki uprzejmości właścicieli sklepów. Cena 6zł. Kupując wspomagamy działalność charytatywną Caritas.
 7. Przedświąteczne sprzątanie i dekoracja kościoła parafialnego w Szydłowicach w środę. Zapraszam następujących parafian i rodziny z Szydłowic: Barbarę Skibińską i Bogusława Dorociaka, Józefa Koziarskiego, Teresę Piotrowską, Krystynę Olszewską, Kazimierę Wachowską, Marię Żurkowską, Katarzynę Pytlakowską, Urszulę Tadrałę, Halinę i Ryszarda Brzezickich, Urszulę i Krzysztofa Chrzanowskich, Stanisława Kowalkowskiego. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościołów i za piękne palmy przygotowane na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach dziękuję Ryszardowi i Damianowi Zborowskim za piękne palmy stojące przed kościołem.
 8. Kancelaria jest nieczynna. W sprawach pilnych (np. pogrzeb) proszę najpierw o kontakt telefoniczny.
 9. Msza Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana w Wielki Czwartek o godz. 18.00. W Wielki Piątek liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy również o godz. 18.00. Centralną liturgię w ciągu roku – Wigilię Paschalną rozpoczniemy w Wigilię Paschalną o godz. 21:00. W liturgii Triduum Sacrum z powodu stanu epidemii może uczestniczyć oprócz kapłana i asysty tylko 5 osób.
 10. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli całkowite wstrzymanie się od potraw mięsnych, od tego postu nie ma dyspensy. Powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych Kościół zaleca przedłużyć też na Wielką Sobotę.
 11. W Wielki Piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym od godz. 9:00.
 12. W Wielki Piątek rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W Koronce oraz adoracji może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Bardzo proszę o spełnienie tego wymogu. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Adoracja od godz. 9:00 do 20:00. Zachęcam do zapisania się na listę osób z grup parafialnych do adoracji, które będą przez jedną godzinę adorować.
 13. Zachęcam do zachowania zwyczajów związanych ze śniadaniem wielkanocnym w naszych rodzinach: wspólna modlitwa, dzielenie się jajkiem i składanie życzeń. Pokarmy na stół wielkanocny „święcone” będą błogosławione w tym roku w naszych domach przed śniadaniem przez ojców rodzin. Tekst modlitwy błogosławieństwa znajdziemy na stronie www parafii.
 14. Najnowszy numer Gościa Niedzielnego jest do pobrania ze strony www.gosc.pl
 15. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.
 16. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca na dni Wielkiego Tygodnia!