06.02.2022

Czy jesteś już gotów by wobec aniołów powiedzieć: Oto ja, poślij mnie!?

V Niedziela w ciagu roku

 1. Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Wieczerzy, aby karmić słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań.
 2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej we wszystkich kościołach. Na zakończenie zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
 3. Intencja na miesiąc luty: W intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych – dziękując im za ich misje i odwagę – aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.
 4. W piątek, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
 5. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
 6. Pamiętajmy by w modlitwie prosić o pokój, aby nie doszło do wojny. Aby udało się obecne napięcia załatwić drogą pokojową.
 7. Podczas, okolicznościowej zbiórki do puszek na potrzeby klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji zebraliśmy w poprzednią niedzielę 1000,20 PLN. Bóg zapłać za hojność wszystkim ofiarodawcom!
 8. Za tydzień 13 lutego w naszej parafii będziemy przeżywać niedzielę przygotowującą do Misji Świętych. Z posługą Słowa i zaproszeniem do wspólnej modlitwy w intencji naszego dobrego przygotowania do Misji będziemy gościć O. Rafała – Redemptorystę.
 9. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 10. W tym tygodniu o posprzątanie i udekorowanie kościołów prosimy następujących parafian:
  * w Szydłowicach: Aleksandra Piasecka, Józef Chudy, Janusz Kaczmarek, Marta i Marcin Gralak, Ewa Kroczak, Grażyna i Czesław Drozd,
  * w Dobrzyniu: Zofia i Stanisław Salak, Ewelina i Paweł Salak, Monika i Marcin Łazaruk, Stanisław Zawadzki, Teresa Serwadczak,
  * w Błotach: Małgorzata i Tomasz Jarosławscy, Bogusława i Bogusław Król.
 11. Pragnę zaprosić wszystkich parafian do udziału w Akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy”. W środę 16 lutego zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz AGD). Zbiórka w Szydłowicach, Błotach i Dobrzyniu przy kościołach do godz. 10:00.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.
 13. Najmłodszym: dzieciom i młodzieży życzę udanego odpoczynku w czasie ferii. Parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz tygodnia.
 14. W ostatnim czasie odszedł do Pana: śp. Krzysztof Brzezicki, l. 46 (pogrzeb we wtorek o godz. 12:00 w Szydłowicach). Prośmy, aby Dobry Bóg uwolnił go od wszelkiego zła i obdarzył wiecznym pokojem: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.