Modlitwa o odnowę naszej parafii

Boże Ojcze wszechmogący, * wejrzyj na naszą parafię, * którą powołałeś, aby stawała się prawdziwą wspólnotą. * Prowadź nas drogą odnowy * i spraw, * aby nie zabrakło nam siły i wytrwałości * w dążeniu do celu.

Panie Jezu Chryste, * który towarzyszysz nam na drodze odnowy i ewangelizacji, * otwórz nasze serca na Twoje słowo, * abyśmy zdołali uczynić z naszej parafii * sprzyjające środowisko w odkrywaniu powołania i misji dla każdego parafianina i wszystkich, którzy będą u nas gościć.

Duchu Święty * uczyń nasze serca czyste, proste i uległe, * abyśmy umieli dzielić się wiarą i słuchać się wzajemnie * a przez to otwierali się na pełnienie Twojej woli.

Maryjo nasza Matko i św. Bartłomieju Patronie naszej Parafii * wspomagajcie nas we wszystkich działaniach i wysiłkach nad odnową i ewangelizacją naszej parafii *, aby w tym wszystkim był Bóg uwielbiony, * który żyje i króluje na wieki wieków. Amen.