07.01.2024

Fakty potwierdzają proroctwa, głos z nieba – boskość Jezusa. Wiara to wielkie potwierdzenie.

1. Dzisiejsze święto to również święto Epifanii Boga, bowiem jest to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy błogosławimy wodę, by przypomnieć sobie moment naszego chrztu, uświadomić sobie jego wartość i znaczenie.
  2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły – w ciągu roku. My jednak przedłużymy okres śpiewana kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego. Będą one się pojawiać w „repertuarze” naszych śpiewów podczas liturgii. Do tego święta (włącznie) pozostawimy również w naszej świątyni bożonarodzeniową szopkę.
  3. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem. Musimy bowiem podążać drogą coraz większego upodabniania się do Chrystusa, to znaczy kochać Go coraz więcej i uczyć się od Niego, jak kochać bliźnich. Jeśli nasza komunia z Bogiem będzie coraz doskonalsza, jako chrześcijanie będziemy stawać się ludźmi wyczulonymi na piękno duchowe i moralne, rozmiłowanymi w tym, co szlachetne, wartościowe, prawdziwie wielkie. W naszej codzienności nie możemy zadowolić się bylejakością i obojętnością.
  4. Dziś Na Mszy św. o godz. 10:30 w kościele w Dobrzyniu będziemy gościć kolędników Milusińskich Pana z Bystrzycy.
  5. Na pomoc Misjom i Misyjnego Dnia Dzieci w uroczystość Objawienia Pańskiego z racji poświęcenia kredy i kadzidła dla Krajowego Funduszu Misyjnego zebraliśmy 1267,20 PLN. Bóg zapłać!
  6. Dziękuję za piękne przeżycie uroczystości Objawienia Pańskiego i Orszaku Trzech Króli w naszej parafii we wszystkich miejscowościach.
  7. W sobotę 13 stycznia zapraszam mieszkańców Dobrzynia i Sielskiej Wody o godz. 16:00 na spotkanie opłatkowe i wspólne kolędowanie i biesiadowanie do świetlicy w Dobrzyniu, którego organizatorem jest sołtys p. Agata Bednarz wraz z Radą Sołecką.
  8. Plan wizyty kolędowej w tym tygodniu:
  • Poniedziałek Błota 53 – 69  – początek godz. 15:00
  • Wtorek Błota 70 – 84  – początek godz. 15:00
  • Środa Szydłowice 1-20, ul. Sadowa, ul. Ogrodowa – p. godz. 15:30
  • Czwartek Szydłowice 24 – 43 – początek godz. 16:00
  • Piątek: Szydłowice 44 – 60 – początek godz. 16:00
  • Sobota: Lednica i Leśna Woda  – początek godz. 10:00
  1. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie 22-29 czerwca 2024r. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  2. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość
  3. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
    *w Szydłowicach Małgorzata i Przemysław Wandycz, Iwona i Janusz Rzepa, Sabina i Dawid Drozd, Barbara Drozd, Maria i Stanisław Drozd;
    *w DobrzyniuGrzegorz Klimaszewski, Małgorzata i Krzysztof Taracińscy, Kazimiera i Marian Pawłowscy; Łucja i Krzysztof Pawłowscy, Dorota i Szymon Rosińscy;
    *w BłotachWioletta i Krzysztof Skibińscy, Elżbietą i Maciej Biegasiewicz
  4. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach.
  5. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego Nowego 2024 roku!