14.01.2024

Co łączy bohaterów wszystkich dzisiejszych czytań? Słuchają. Kogo? Boga.

1. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu Świętego Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Jezusa: może warto zaangażować się w działalność grup i stowarzyszeń w naszej parafii, aby to pragnienie realizować. Chrystus Cię potrzebuje i zaprasza.
  2. W środę, 17 stycznia, przypada 40. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego SChr, kapłana, który ponad 90 lat temu organizował z polecenia Prymasa Polski, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda SDB, zgromadzenie zakonne braci i księży chrystusowców powołane do pracy wśród Polonii, a w 1959 roku założył żeńskie zgromadzenie Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla tego samego celu. W grudniu 2022 roku papież Franciszek podpisał dekret o heroiczności cnót i formalnie zakończył się jego proces beatyfikacyjny. Do beatyfikacji potrzebny jest cud za wstawiennictwem Sługi Bożego.
  3. Również w środę, 17 stycznia, będziemy obchodzili po raz 27. Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w modlitwach o naszych starszych braciach w wierze, z którymi łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim sama księga Pisma Świętego.
  4. Od czwartku, 18 stycznia, do czwartku, 25 stycznia, trwać będzie Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo ich wiary. Zachęcam do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy razem z wszystkimi naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Chrystusa Pana.
  5. Trwają kolędowe odwiedziny rodzin naszej parafii. W tym tygodniu przybędziemy wraz z ministrantami z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców:
  • Poniedziałek Szydłowice 1-20, ul. Sadowa, ul. Ogrodowa – p. godz. 15:00
  • Wtorek Szydłowice 61A – 75 – początek godz. 15:00
  • Środa Szydłowice 76 – 93 – początek godz. 15:00
  • Czwartek Szydłowice 94 – 110 – początek godz. 15:00
  • Piątek: Szydłowice 111 – 128A – początek godz. 15:00
  • Sobota: Lednica i Leśna Woda  – początek godz. 10:00
  1. W niedzielę 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w poniedziałek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć. Z tej racji zapraszam dzieci komunijne wraz z babciami i dziadkami do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 12:00 w Szydłowicach.
  2. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie 22-29 czerwca 2024r. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  3. W sobotę 27 stycznia o godz. 17:00 w kościele Podwyższenia Krzyża św. w Brzegu wstąpi Arka Noego. Cena biletu 40zł/os. Zapraszam.
  4. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość
  5. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
    *w Szydłowicach Grażyna i Roman Drozd, Katarzyna i Remigiusz Burgliga, Katarzyna i Marek Derega, Beata i Damian Biegańscy, Halina Ślusarczyk;
    *w DobrzyniuAgnieszka i Krzysztof Pachurka, Alina i Zbigniew Serwadczak, Tomasz Kowalski, Beata i Andrzej Boruń, Justyna i Łukasz Boruń;
    *w BłotachBarbara i Tadeusz Czarny, Maria Kwaśnicka.
  6. Niech Jezus wraz z Maryją i św. Józefem wspiera i błogosławi dzieciom i młodzieży na czas ferii zimowych.
  7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego Nowego 2024 roku! Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tygodnia.