27.08.2017

baner_XXINZ2017

Gdyby myślał o robieniu kariery u boku Jezusa, nie zostałby Pierwszym

Niedziela – Uroczystość odpustowa ku czci św. Bartłomieja Ap.

1. Dziś w niedzielę 27 sierpnia przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Bartłomieja, Apostoła – patrona naszej parafii w kościele parafialnym w Szydłowicach połączoną z dziękczynieniem za tegoroczne plony – dożynkami parafialnymi. Głównym celebransem Sumy odpustowej o godz. 13:00 będzie Paweł Andrejczuk. Po Mszy Św. procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam asystę procesyjną, druhów strażaków i wszystkich parafian do wspólnego świętowania i dziękczynienia za tegoroczne plony. Dziękuję za przygotowanie wieńców dożynkowych.

2. Wakacje dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego proszę o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na prawo Boże nie dokonują się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która stanowi osobiste spotkanie z Panem na łamaniu chleba.

3. W następną niedzielę – 3 września podczas Mszy Św. będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla dzieci i młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

4. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, pierwszy piątek i pierwsza sobota m-ca. Okazja do spowiedzi: w Błotach w środę o godz. 17:30, w Dobrzyniu w czwartek o godz. 17:00 i w Szydłowicach w piątek o godz. 17:30 Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Odwiedziny chorych i seniorów naszej wspólnoty parafialnej z posługą sakramentalną w sobotę od godz. 9:00.

5. Pierwszy piątek m-ca przypada 1 września, będzie to również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych.

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Fabian Konrad Omylanowski, kawaler, zam. w Bystrzycy i Katarzyna Marzena Chomiak, panna, zam. w Dobrzyniu, zapowiedź druga;

Damian Kamil Buczyk, kawaler, zam. w Czepielowicach i Aleksandra Marzena Gwiżdż, panna, zam. w Błotach, zapowiedź pierwsza;

Mateusz Hrynczyszyn, kawaler, zam. w Szydłowicach i Monika Płonka, panna, zam. w Sosnówce, zapowiedź pierwsza.

7. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, dziś ze specjalnym dodatkiem dla stałych prenumeratorów – film DVD „Misja.

8. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościołów i udekorowanie na dzisiejszą niedzielę. Nowożeńcom Aleksandrze i Michałowi dziękuję za piękną dekorację kościoła w Szydłowicach.

9. Za tydzień ofiarą do puszki wesprzemy prace renowacyjne kaplicy na Cmentarzu w Prusach.

10. W minionym tygodniu odszedł naszej parafii do wieczności śp. Dariusz Abel z Szydłowic. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 14:00 w Szydłowicach. Zmarłego i jego najbliższych polecajmy w modlitwie. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego wakacyjnego tygodnia!