09.07.2023

stacja7.pl

Dziś zapowiedź nowej ery i władcy, którego siłą jest pokora, a PR-em cichość.

XIV Niedziela w ciągu roku

„Ziarna słowa” to cykl krótkich audycji – podcastów – prezentujących nauczanie Jana Pawła II. Przygotowano je z myślą o 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka w Dzienniku Radia Watykańskiego. Fragmenty wystąpień Jana Pawła II z jego pielgrzymek do Ojczyzny.


 1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
 2. We wtorek, 11 lipca, obchodzimy święto Świętego Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Papież Święty Paweł VI w 1964 roku obwołał Świętego Benedykta głównym patronem Ora et labora – Módl się i pracuj! – to sposób Świętego Benedykta na dobre chrześcijańskie życie.
 3. We wtorek 11 lipca przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to 80 rocznica tzw. krwawej niedzieli, gdy na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
 4. W czwartek 13 lipca, dzień fatimski u św. Bartłomieja. Początek nabożeństwa o godz. 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe. Część radosną poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną różańca poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej. Intencje modlitewne składamy na kartkach przed różańcem.
 5. W sobotę, 15 lipca, w wigilię odpustu w Błotach o godz. 17:00 Msza św. na cmentarzu w Błotach.
 6. 16 lipca 2023 r. w niedzielę przypada doroczna uroczystość odpustowa w kościele pw. NMP z Góry Karmel w Błotach. Msze św. w tym dniu będą odprawione: o 9:00 w Szydłowicach, o godz. 10:30 w Dobrzyniu i o godz. 13:00 Suma odpustowa w Błotach. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Druhów Strażaków ze sztandarem, asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich mieszkańców Leśnej Wody i Błot.
 7. Pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.
 8. Zbliża się czas ubezpieczenia mienia parafii, proszę o tradycyjną zbiórkę ofiar na ten cel we wszystkich miejscowościach. Bóg zapłać za już złożone!
 9. Zapraszam na PIELGRZYMKI ARCHIDIECEZJALNE:
  *pielgrzymka Piesza na Jasną Górę: 3-10 sierpnia 2023 r.
  *pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca i Czcicieli Matki Bożej do Henrykowa: 19 sierpnia 2023 r.
  *pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin, Opiekunów i Przyjaciół do Henrykowa: 26 sierpnia 2023 r.
  *pielgrzymka duchowieństwa i wiernych Archidiecezji wrocławskiej na Jasną Górę – czuwanie: 15 września 2023 r.
  *piesza Pielgrzymka Wrocławska do Trzebnicy: 21 października 2023 r.
 10. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy:
  *w Szydłowicach: Małgorzata i Przemysław Wandycz, Janusz i Iwona Rzepa, Sabina i Dawid Drozd, Barbara Drozd, Maria i Stanisław Drozd;
  *w Dobrzyniu: Agnieszka i Krzysztof Pachurka, Alina i Zbigniew Serwadczak, Tomasz Kowalski, Beata i Andrzej Boruń, Justyna i Łukasz Boruń;
  *w Błotach: Adela Szyszko, Justyna i Marcin Tracz, Anna i Andrzej Kasztan, Helena i Jan Sawka, Dominika Tracz.
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość
 12. Zapowiedzi: Marek Gmyrek, kawaler w Szybowicach, par. Św. Michała Archanioła w Szybowicach, Dorota Mochniak, panna, zam. w Dobrzyniu, par. tutejsza, zapowiedź pierwsza.
 13. Parafianom i gościom życzę błogosławionego wakacyjnego tygodnia.