08.11.2020

„Scenariusz końca” to scenariusz początku. Do wyboru dwie role: mądrych albo głupich.

XXXII Niedziela w ciągu roku

Dzisiaj, w niedzielę 8 listopada przypada XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku jest on poświęcony Republice Środkowoafrykańskiej, krajowi, który od wielu lat doświadcza ogromnego dramatu. Wojna, zniszczenie, głód, śmierć i prześladowania są codziennym „chlebem” tysięcy chrześcijan w tym afrykańskim kraju. Nasi bracia i siostry z RŚA potrzebują naszego wsparcia duchowego i materialnego. Dlatego – podarujmy im nadzieję!

1. Mimo sytuacji zagrożenia epidemicznego chcemy funkcjonować w miarę normalnie zachowując wszystkie zalecenia sanitarne. Msze Święte i nabożeństwa odbywają się w zwyczajnym rytmie. Kancelaria parafialna pracuje w normalnym trybie. Starajmy zachowywać w kościele bezpieczny odstęp, również przy podchodzeniu do Komunii Świętej. Korzystajmy z chóru na którym jest sporo wolnej przestrzeni. W naszej parafii mamy możliwość uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej: w sobotę o 17:00 w Szydłowicach, w niedzielę o godz. 9:00 (B), o godz. 10:30 (D), o godz. 12:00 (Sz) i o godz. 16:00 (Sz).
  2. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika Laterańska jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża, i matką wszystkich kościołów świata. Przez tysiąc lat koncentrowało się przy niej życie Kościoła i nawet kiedy wybudowano bazylikę nad grobem Świętego Piotra Apostoła na Watykanie, Bazylika Laterańska zachowała status katedry biskupa Rzymu. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
  3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte w naszych kościołach o godz. 15:00 (B), 16:00 (D) i 17:00 (Sz). Zapraszam druhów strażaków z pocztami sztandarowymi do modlitwy w intencji Ojczyzny.
  4. Modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu na w następującym porządku: poniedziałek, 9 listopada – Dobrzyń 81–120,  środa, 11 listopada – Błota 45–90, czwartek, 12 listopada – Dobrzyń 121–160.
  5. Intencja modlitewna ewangelizacyjna na listopad: Aby postęp w dziedzinie robotyki oraz sztucznej inteligencji zawsze pozostawał w służbie ludzkiego istnienia.
  6. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecam nowy numer tygodnika Gość Niedzielny i miesięcznika Nowe Życie.
  7. Bardzo serdecznie proszę o segregowanie odpadów przy porządkowaniu cmentarzy: kwiaty (bio), tworzywa sztuczne, znicze, szkło. Dziękuje za zrozumienie!
  8. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W Szydłowicach w tym tygodniu prosimy: Barbara Skibińska, Józef Koziarski, Teresa Piotrowska, Krystyna Olszewska, Kazimiera Wachowska, Maria Żurkowska.
  9. W Dobrzyniu o posprzątanie i udekorowanie kościoła prosimy parafian: Maria Szadorska, Jolanta i Jan Drozd, Lucyna i Adam Krej, Krystyna i Wiesław Salak, Alicja i Jacek Pasternak.
  10. W Błotach o posprzątanie i udekorowanie kościoła prosimy parafian: Czesława i Lech Solscy, Małgorzata i Tomasz Wachna.
  11. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
  12. Sobotnia Msza Św. o godz. 17:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
  13. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i w sobotę od godz. 16:00.
  14. Wszystkim Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek w zachowaniu zaleceń sanitarnych – zakrywamy usta, nos, zachowujemy dystans. Błogosławionego tygodnia!