14.04.2024

Bóg ciągle zaskakuje. Zmartwychwstały Jezus zaskakuje swoim miłosierdziem.

1. Zmartwychwstały Pan Jezus, ukazując się swoim uczniom i przyjaciołom, dawał im dowody, że żyje. W przeznaczonym na dzisiaj fragmencie Ewangelii słyszymy o jednym z takich spotkań, a na kartach Pisma Świętego można znaleźć więcej takich opisów. W tę trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną, inaugurujemy w Polsce Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.
  2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.
  3. W poniedziałek 15 kwietnia w naszej parafii będziemy gościć O. Bpa Jacka Kicińskiego z wizytacją pasterską.

Program wizytacji pasterskiej:

*o godz. 15:30 spotkanie z parafianami w kościele w Błotach i wspólna modlitwa,

*o godz. 16:00 spotkanie z parafianami w kościele w Dobrzyniu i wspólna modlitwa.

*o godz. 16:30 spotkanie z przedstawicielami grup parafialnych na plebanii w Szydłowicach,

*o godz. 18:00 Msza św. w Szydłowicach z udzileleniem Sakramentu Bierzmowania.

1. W środę przed wieczorną Eucharystią o godz. 16:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. Zapraszam na Archidiecezjalny Dzień Skupienia dla Kobiet do Parafii NMP na Piasku we Wrocławiu w sobotę 20 kwietnia (10:00 – 18:00). Będzie to czas odkrywania siebie, swoich życiowych zadań i miejsca w Kościele.
  3. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie, 22-29 czerwca 2024r. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  4. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
    *w Szydłowicach: Natalia i Sebastian Mykita, Halina i Stanisław Kroczak, Maria Łukiewicz; Ewa i Włodzimierz Wolańscy, Maria i Andrzej Mykita;
    *w Dobrzyniu: Elżbieta i Stanisław Konstanciuk, Renata i Adam Pasławscy, Bogusława i Czesław Znamiec, Krystyna Pawlaczek, Katarzyna i Piotr Kasprzyccy;
    *w Błotach: Bernadetta i Zdzisław Fiałka, Mirella Gil.
  5. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  6. Solenizantów i jubilatów zapewniam o życzliwości i modlitwie. Zmarłych Parafian polecam Bożemu miłosierdziu.
  7. Błogosławionego tygodnia dla Wszystkich!