28.06.2020

Dopóki Bóg będzie na zewnątrz, nie będziesz wiedział, kim tak naprawdę jest.

Ziarna Słowa – TOTUS TUUS
Fragment homilii wygłoszonej przez Jana Pawła II podczas Mszy w bazylice Matki Bożej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej 19 sierpnia 2002 r. Była to ostatnia homilia Papieża na polskiej ziemi.

XIII Niedziela w ciągu roku

 1. Dziś w niedzielę 28 czerwca w 75 rocznicę przymusowych wysiedleń z Kresów: z Małowód, Prus, Kamienopola, Pikułowic i Żydatycz i przybycia na zimie odzyskane wspominamy tamto wydarzenie. Modlimy się wspólnie z dostojnymi seniorami – kresowianami, wspominamy przodków pozostałych na Kresach.
 2. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i braki w wierze, nadziei i miłości.
 3. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21:00. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata, co uczynimy podczas pierwszopiątkowego nabożeństwa. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na Eucharystię i pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 5. Odwiedziny chorych i seniorów w sobotę od godz. 9:00.
 6. Wakacje warto rozpocząć od sakramentu pokuty. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. w środę w Błotach od godz. 17:30, w czwartek w Dobrzyniu od 17:30 i podczas adoracji i w piątek w Szydłowicach od godz. 17:30.
 7. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół.
 8. Powracamy do normalnego funkcjonowania w życiu społecznym i religijnym. Nadal w pomieszczeniach zamkniętych obowiązują wszystkich maseczki i zachowanie odpowiedniego dystansu. Przy wejściu do kościoła dezynfekujemy dłonie.
 9. Sobotnia Msza Św. o godz. 18:00 w Szydłowicach jest Mszą Świętą niedzielną.
 10. W sprawach kancelaryjnych najpierw proszę o kontakt tel. 77.412 69 84.
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 12. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną niedzielę w Szydłowicach dekorują nowożeńcy, a o posprzątanie proszę następujących parafian: Dorota i Józef Drozd, Małgorzata i Mieczysław Owsiak, Joanna i Krzysztof Owsiak, Ewa i Stanisław Noworolscy, Angelika i Mateusz Noworolscy.
 13. W Dobrzyniu o posprzątanie kościoła proszę następujących parafian: Jadwiga i Czesław Stelmach, Urszula i Lech Stelmach, Zuzanna Kućmierz, Urszula Bryk, Maria i Bronisław Drozd.
 14. Biuletyn parafialny dostępny jest na parafialnej stronie internetowej.
 15. Wakacje, urlop, wypoczynkiem też mogą być czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Wszystkim Parafianom i gościom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek. Życzę pokoju serca i błogosławionego tygodnia!