18.02.2024

W wojnie ze złem Bóg sprzymierzył się z nami. Walczy w pierwszej linii.

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Ewangelię o kuszeniu Chrystusa na pustyni. Pan Jezus, który zwyciężył wszystkie szatańskie pokusy, uczy nas sztuki zwyciężania w pokusie. Niech wielkopostna pielgrzymka wiary nas umacnia w naszych zmaganiach ze złem.
  2. Wzbudźmy w sobie wielkie pragnienie owocnego i dobrego przeżycia rozpoczętego czasu Wielkiego Postu – różne umartwienia i dobre postanowienia mogą nam w tym pomóc.
  3. Jutro w poniedziałek 19 lutego o godz. 19:00 odbędzie się rejonowe spotkanie synodalne w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Brzegu. Zapraszam parafialny zespół synodalny.
  4. Pomocą w głębszym przeżyciu Wielkiego Postu są nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa w piątki o godz. 17:00 oraz nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą wielkopostną niedzielę o godz. 16:00. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
  5. Dzieci komunijne i młodzież, kandydaci do Bierzmowania zapraszam do udziału w Drodze Krzyżowej w piątki w Szydłowicach.
  6. Módlmy się o pokój! Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
  7. Modlitwa za wstawiennictwem św. Michała Archanioła to prawdziwa broń duchowa. Kiedy w twoim życiu wydawałoby się, że wszystko idzie nie tak i nie masz już pomysłu na wyjście z sytuacji – wypróbuj modlitwę do św. Michała Archanioła. Zaopatrz się w duchową amunicję i skutecznie walcz ze złem w swoim życiu!
  8. Druga niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Szczególną modlitwą obejmiemy wszystkich misjonarzy: duchownych i świeckich, którzy na terenach misyjnych budują Kościół Chrystusowy. Ich wysiłki wesprzemy również ofiarami złożonymi do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  9. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy odbywa się w środę o godz. 19:00 w Szydłowicach. Zapraszamy!
  10. W czwartek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Przyjdźmy w tym dniu, jeśli mamy możliwość, na Mszę Świętą, a przede wszystkim pamiętajmy w modlitwie o Następcy Świętego Piotra, który nie przestaje prosić o to wsparcie.
  11. Podczas zbiórki na pomoc dla ofiar wojny na Ukrainie zebraliśmy w środę popielcową 1055,50 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary!
  12. Bóg zapłać parafianom, którzy wczoraj trwali na modlitwie w dziniu Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
  13. CARITAS zaprsza nas do udziału w Wielkopostnej akcji dobroczynnej „Jałmużnna postna”. Skarbonki z jałmuzną złożymy w Niedzielę Miłosierdzia.
  14. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie 22-29 czerwca 2024r. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  15. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i miesięcznik Mały Gość.
  16. Pragnę zaprosić wszystkich parafian do udziału w Akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy oraz Zgromadzenie Matki Bożej Loretańskiej”. W środę, 28 lutego zostanie przeprowadzona zbiórka elektrośmieci (zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz AGD). Zbiórka w Szydłowicach, Błotach i Dobrzyniu przy kościołach do godz. 10:00.
  17. Rozpoczął się także czas Komunii Świętej wielkanocnej, który potrwa aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego (Niedzieli Trójcy Świętej). Przypominam o przykazaniu kościelnym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii Świętej w okresie wielkanocnym. Każdego dnia przed Mszą św. jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej.
  18. Informuję, że parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w czwartek 21 marca przed Niedzielą Palmową.
  19. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów prosimy następujących parafian:
    *w Szydłowicach Elżbieta i Janusz Abel, Irena i Jerzy Sinkowscy, Angelika i Mateusz Abel, Wiktoria i Bartłomiej Buras;
    *w DobrzyniuJolanta i Jan Drozd, Lucyna Krej, Krystyna i Wiesław Salak, Alicja i Jacek Pasternak, Anna i Mirosław Pasławscy;
    *w BłotachMaria i Jadwiga Łupkowskie, Ewa i Łukasz Bień.
  20. Bóg zapłać! dla rodzin z Dobrzynia, które złożyły ofiarę na zakup nowego zwmacniacza do kościoła w Dobrzyniu, proszę o to wszystkich parafian. Do tej pory uczuniło to 99 z 161 rodzin.
  21. W każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” można uzyskać odpust zupełny.

Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na kolana przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już prorok Dawid włożył w Twoje usta: “Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps 22, 17).

1. Solenizantów i jubilatów zapewniam o modlitwie i życzliwości. Zmarłych polecamy miłosierdziu Bożemu.
  2. Błogosławionego tygodnia!