18.09.2022

Czy równie mocno, jak w doczesne zyski, angażujemy nasz spryt w starania o niebo?

XXV Niedziela w ciągu roku

Odpust w Koście św. Stanisława Kostki w Dobrzyniu

 1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne. Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.
 2. Dziś przypada uroczystość Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Z tej racji obchodzimy doroczną uroczystość odpustową w kościele filialnym w Dobrzyniu. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana. Sumie odpustowej o godz. 13:00 będzie przewodniczył nasz rodak Symeon Stachera OFM. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła i poświęcenie nowego krzyża przy kościele, ufundowanego przez rodzinę, ofiarodawców z Dobrzynia. Bóg zapłać! Dziękuję za wszelki trud podjęty w przygotowaniu odpustu mieszkańcom Dobrzynia, za posprzątanie i udekorowanie kościoła, za wspólną modlitwę w wigilię uroczystości. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia oprawy liturgicznej uroczystości: p. organiście, lektorom, ministrantom, asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz wszystkim parafianom i gościom – Bóg zapłać!
 3. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.
 4. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 5. W piątek obchodzimy wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi. Dziękujemy wam za samarytańską posługę, często praktykowaną w cichości i pokorze, a tak bardzo potrzebną. Niech miłosierny Bóg darzy was swoją opieką i błogosławieństwem. Zapraszam na Mszę św. Grupę Modlitewną Św. O. Pio.
 6. Dziękuję Różom Różańcowym i parafianom, którzy w miniony poniedziałek trwali na modlitwie w dniu fatimskim w naszej parafii. Zapraszam już dziś za miesiąc 13 października na ostatni w tym roku dzień fatimski. Dziękuję parafianom za wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę na doroczne czuwanie duchowieństwa i wiernych archidiecezji wrocławskiej. Wszystkim przywozimy błogosławieństwo i słowa serdecznego pozdrowienia.
 7. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii. We wrześniu zapraszam do kancelarii na rozmowę duszpasterską rodziców dzieci komunijnych – kandydatów do przygotowania do I spowiedzi i Komunii.
 8. Po wakacjach rozpoczynamy pracę formacyjną we wszystkich grupach i wspólnotach w naszej parafii. Zapraszam do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa! Kto szuka Chrystusa pomijając Kościół, traci czas!
 9. Za tydzień w niedzielę 25 września rozpoczynamy w naszej parafii kolejny rok duszpasterski w realizacji programu Odnowy i Ewangelizacji. Przeżyjemy XXI Wydarzenie ewangelizacyjne, podczas którego wspólnie pragniemy odkryć wartość *Zainteresowania, które prowadzi do braterstwa*. W tygodniu posłańcy dostarczą do rodzin List do parafian zapowiadający to wydarzenie. Proszę o przyjęcie i uważną lekturę.
 10. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 11. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy odbywa się w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach.
 12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 13. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
  *w Błotach: Halina Boruń i Alicja Pasierbska;
  *w Dobrzyniu: Adam i Edyta Mykita, Renata i Adam Pasławski, Bogusława i Czesław Znamiec, Katarzyna i Piotr Kasprzyccy, Jadwiga i Czesław Stelmach;
  *w Szydłowicach: Lucyna i Ryszard Zborowscy, Agnieszka i Franciszek Wer, Krystyna Przybylska, Anna i Piotr Przybylscy, Jolanta Guguła, Tomasz Guguła.
 14. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy. Błogosławionego tygodnia!