19.06.2022

Trudno uznać, że droga Mesjasza i Jego uczniów to nie droga sukcesu, lecz krzyża.

XII Niedziela w ciągu roku

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia – pamiątka męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.
  2. Pozostajemy w klimacie uroczystości Bożego Ciała. Zapraszam codziennie na wieczorną Mszę Świętą połączoną z nabożeństwem czerwcowym i procesją eucharystyczną wokół świątyni. Każdego dnia zapraszam asystę procesyjną, dzieci komunijne w uroczystych strojach, dziewczynki do sypania kwiatków. Dni eucharystyczne zakończymy w czwartek w Szydłowicach. Na zakończenie obrzęd błogosławieństwa wianków z ziół i kwiatów.
  3. Bogu niech będą dzięki za procesję eucharystyczną i piękną pogodę w dzień Bożego Ciała! Dziękuję rodzinom, które przygotowały ołtarze na procesję Bożego Ciała, Panu organiście, kościelnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, mężczyznom i druhom strażakom za niesienie baldachimu na procesji i czuwanie nad bezpieczeństwem podczas procesji, dziewczynkom sypiącym kwiatki za ułożenie najpiękniejszego dywanu kwiatowego i „młodzieży” niosącej chorągwie. Bóg zapłać wszystkim obecnym na Mszy św. i na procesji za świadectwo wiary w podążaniu za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie.
  4. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić o sprawiedliwy pokój na Ukrainie i za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty.
  5. Liturgiczny obchód uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa w tym roku na terenie Archidiecezji Wrocławskiej z racji uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela – głównego patrona archidiecezji wrocławskiej przypadającej w piątek 24 czerwca jest przeniesiony na czwartek 23 czerwca. Msze św. o godz. 16:00 w Błotach, o godz. 17:00 w Dobrzyniu i o godz.18:00 w Szydłowicach. To także z inicjatywy Św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.
  6. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 16:00 w intencji ojców. Żyjącym będziemy wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę. Wszystkich zawierzymy św. Józefowi.
  7. Piątek jest dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszam dzieci i młodzież ze wszystkich miejscowości parafii, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą w czwartek o godz. 18:00 do Szydłowic. Podsumujemy cały rok naszej pracy formacyjnej. Wspólnie będziemy dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.
  8. W sobotę, 25 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  9. W niedzielę 26 czerwca 2022 roku w 77 rocznicę przesiedleń z Kresów na ziemie zachodnie i przybycia do Szydłowic i Dobrzynia na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach będziemy się modlić z wszystkimi urodzonymi w Prusach i ich rodzinami oraz zaproszonych gości. Po Mszy św. poświęcenie na cmentarzu w Szydłowicach obelisku upamiętniającego spoczywających na Kresach.
  10. Za tydzień w niedzielę podczas liturgii w kościele a następnie podczas liturgii domowej przeżyjemy XX wydarzenie ewangelizacyjne. Tematem będzie wartość jedności – „Abyśmy byli jedno”! Posłańcy dostarczą list do rodzin, przyjmijmy go, przeczytajmy aby jak najowocniej przeżyć wydarzenie.
  11. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00.
  12. Bóg zapłać za udział i wspólną modlitwę w dniu fatimskim w miniony poniedziałek. Zapraszam na kolejny 13 lipca!
  13. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy:
    * w Błotach: Halina i Zenon Zaruccy,
    * w Dobrzyniu: Beata i Andrzej Boruń, Justyna i Łukasz Boruń, Krystyna i Mirosław Wolf, Wiesław Kołtowski, Ewa i Adam Stelmach,
    * w Szydłowicach: (parafianie z Myśliborzyc) Grażyna i Wiesław Bednarczyk, Agnieszka i Rafał Jankowiak, Ilona i Andrzej Rudniccy, Agata i Bolesław Łuczków, Anna i Kazimierz Skalscy.
  14. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny a dla najmłodszych wakacyjny lipcowo-sierpniowy Mały Gość.
  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego.
  16. Parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.