25.06.2023

Prawdziwa odwaga: wiedz, czego trzeba się bać. I zaufaj Panu.

XII Niedziela w ciągu roku

„Ziarna słowa” to cykl krótkich audycji – podcastów – prezentujących nauczanie Jana Pawła II. Przygotowano je z myślą o 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka w Dzienniku Radia Watykańskiego. Fragmenty wystąpień Jana Pawła II z jego pielgrzymek do Ojczyzny.


 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
 2. Powierzajmy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy. Do omodlenia mamy w tym czasie tyle spraw, zaś Jej serce, wypełnione miłością macierzyńską i niezrównaną dobrocią, wsłuchuje się w nasze błagania!
 3. W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. W czwartkową uroczystość Msze Święte o godz. 16:00 w Błotach, o godz. 17:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Ofiary złożone tego dnia: Świętopietrze i zbiórka na rzecz posługi apostolskiej i charytatywnej Ojca Świętego Franciszka na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Serdecznie zapraszam na pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 7:45 i na Eucharystię o godz. 8:30 w Błotach.
 5. Odwiedziny chorych i seniorów w domach z posługą sakramentalną od godz. 9:30.
 6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.
 7. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą Świętą. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop, obojętnie gdzie spędzany, był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
 8. Zbliża się czas ubezpieczenia mienia parafii, proszę o tradycyjną zebóirkę ofiar na ten cel we wszystkich miejscowościach. Bóg zapłać!
 9. Abp Józef Kupny podjął decyzję zwołania Synodu Archidiecezji Wrocławskiej. Do czasu inauguracji Synodu zostaną powołane parafialne zespoły presynodalne, które podejmą wszechstronna refleksję nad życiem Kościoła Wrocławskiego. Zapraszam cały parafialny Zespół Odnowy na spotkanie w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach.
 10. Zapraszam na PIELGRZYMKI ARCHIDIECEZJALNE:
  *pielgrzymka Piesza na Jasną Górę: 3-10 sierpnia 2023 r.
  *pielgrzymka Wspólnot Żywego Różańca i Czcicieli Matki Bożej do Henrykowa: 19 sierpnia 2023 r.
  *pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin, Opiekunów i Przyjaciół do Henrykowa: 26 sierpnia 2023 r.
  *pielgrzymka duchowieństwa i wiernych Archidiecezji wrocławskiej na Jasną Górę – czuwanie: 15 września 2023 r.
 11. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. W tym tygodniu prosimy:
  *w Szydłowicach rodziny z Myśliborzyc: Grażyna i Wiesław Bednarczyk, Agnieszka i Rafał Jankowiak, Ilona i Andrzej Rudniccy, Agata i Bolesław Łuczków, Anna i Kazimierz Skalscy;
  *w Dobrzyniu: Maria Ciąglewicz, Danuta i Stanisław Załugowicz, Aleksandra Rudyk, Anna i Bogusław Kaczak, Grażyna i Stanisław Bireccy;
  *w Błotach: Helena i Jan Szewczuk, Joanna i Mariusz Mazur.
 12. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia życzę Bożego błogosławieństwa!
 14. Parafianom i gościom życzę błogosławionego wakacyjnego tygodnia.