19.11.2023

Życie jak wielka szansa. Bóg obdziela talentami, człowiek ma je rozwijać.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił to w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Po raz pierwszy obchodzono ten Dzień 19 listopada 2017 roku pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak Caritas, aby pomagać innym.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 12:00 w Szydłowicach gromadzą się dzieci komunijne wraz z rodzicami. Podczas Mszy Św. dzieci otrzymają swoje książeczki komunijne. Zapraszam wszystkie dzieci do wspólnej modlitwy.
  3. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.
  4. W naszej Ojczyźnie trwa Peregrynacja Relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. W tym tygodniu relikwie będą w naszej Archidiecezji. We wtorek i środę, 21 i 22 listopada będą w parafii Podwyższenia Krzyża Św. w Brzegu. Szczegółowy program znajduje się na plakatach. Szczególnie zapraszam na Msze św. w imieniu małżeństw i rodzin we worek o godz. 18:00 oraz na modlitewne czuwanie.
  5. Zaś w środę, 22 listopada, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki chórzystów, lutników, muzyków, organistów, kościelnych zespołów wokalno-muzycznych. Przez jej wstawiennictwo będziemy polecali naszego pana organistę podczas Eucharystii o godz. 18:00 w Błotach.
  6. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed kolejnym Adwentem.
  7. W niedzielę Chrystusa Króla zapraszam wraz z Parafialnym Zespołem Odnowy i Ewangelizacji odkrycia na nowo wartości „Zgody” i do przeżycia podczas liturgii XXVI Wydarzenia ewangelizacyjnego: Zgoda buduje Rodzinę.
  8. Parafialny Zespół Synodalny udaje się w niedzielę Chrystusa Króla na zaproszenie JE Ks. Abpa Józefa Kupnego do Wrocławia na Diecezjalne Spotanie Zespołów Presynodalnych w ramach przygotowań do Synodu Archidiecezji.
  9. W ubiegłą niedzielę, w dniu solidarności z Kościołem Prześladowanym zebraliśmy na pomoc dla Kościoła za Bliskim Wschodzie kwotę 1264,60 PLN. Bóg zapłać! wszystkim ofiarodawcom za jałmużnę.
  10. Zapraszam do współpracy w grupach modlitewnych i apostolskich naszej parafii: do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Zapraszam do Grupy Synodalnej. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. „Kto szuka Chrystusa pomijając własną parafię, traci czas!”
  11. Katecheza i spotkanie formacyjne osób zaangażowanych w Parafialny Program Odnowy i Synod Archidiecezji odbywa się w środę o godz. 19:30 w Szydłowicach.
  12. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecam nowy numer tygodnika Gość Niedzielny i miesięcznika Mały Gość dla dzieci.
  13. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
    *w Szydłowicach: Małgorzata i Marek Szymaniak, Czesława Hrynczyszyn, Adam Szostak, Dorota i Zbigniew Majewscy, Bronisław Drozd, Marta i Paweł Drozd;
    *w Dobrzyniu: Jolanta i Mirosław Grzymscy, Krystyna Matura, Justyna i Rafał Matura, Sylwia i Andrzej Kopytko, Alicja i Jan Pacholewicz;
    *w Błotach: Elżbieta Owsiak, Halina Boruń.
  14. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską, umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.
  15. W poniedziałek odszedł do wieczności po nagrodę od Pana, śp. + Wiesław Abel (l. 66, Szydłowice). Wieczny odpoczynek…
  16. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia!