18.04.2021

Bóg ciągle zaskakuje. Zmartwychwstały Jezus zaskakuje swoim miłosierdziem.

III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię. Każdego dnia 15 min. przed Mszą św. wspólne czytanie Pisma Św.
  2. Wychodząc dziś z kościoła proszę zabrać ze sobą karteczki – „sigla” z fragmentami Pisma św. (w tym roku Ewangelia wg św. Marka i Księga Mądrości) do przeczytania, aby codziennie je rozważać i uczynić z nich inspirację do osobistej modlitwy.
  3. Jutro w poniedziałek, 19 kwietnia o godz. 18:00 w Dobrzyniu Msza Święta w intencji rodzin i małżeństw za wstawiennictwem św. Józefa. Na tę Mszę zapraszam szczególnie te małżeństwa, które w kwietniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.
  4. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech.
  5. W sprawach kancelaryjnych, najpierw proszę najpierw o kontakt telefoniczny.
  6. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  7. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy następujące rodziny i parafian:
    *w Szydłowicach: Marzena i Paweł Bolibrzuch, Halina i Marian Bąk, Katarzyna i Daniel Bąk, Maria i Zbigniew Boruń, Zofia i Bronisław Serwadczak,
    *w Dobrzyniu: Halina i Piotr Szymańscy, Halina i Krzysztof Sękowscy, Renata i Marek Piotrowscy, Grażyna i Witold Parkoła, Patrycja i Marcin Przyszlak,
    *w Błotach: Teresa i Konstanty Kędra, Monika i Łukasz Andruchów,
  8. Bóg zapłać za złożone w Niedzielę Miłosierdzia Bożego skarbonki z Jałmużną Postną na rzecz Caritas. Można to jeszcze uczynić w miesiącu kwietniu.
  9. Módlmy się w intencjach związanych z zagrożeniem spowodowanym wirusem, szczególnie za osoby chore, pracowników służby zdrowia oraz o uchronienie od choroby naszych bliskich i nas samych.
  10. W czasie epidemii i obowiązujących zaleceń sanitarnych, #ZostańWDomu#NieNarażajSiebieIinnych w budynkach kościelnych może przebywać 1 osoba na 20m2. Proszę o przyjęcie tego ze zrozumieniem. Pierwszeństwo udziału we Mszy Św. ma rodzina, która zamówiła intencję mszalną (1-2 osoby). Proszę, aby w kościołach zajmować pierwsze ławki zachowując 2 metrowe odległości pomiędzy sobą.
  11. Parafianom dziękuję i proszę o odpowiedzialność, rozwagę i rozsądek jakim wykazujemy się w czasie pandemii. Życzę pokoju serca.
  12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  13. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli.