12.09.2021

XXIV Niedziela w ciągu roku

1. Dzisiaj wielki dzień dla Polski – beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia i S. Róży Czackiej. Otrzymujemy wspaniałych patronów na obecny czas.
  2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.
  3. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja do października 13 dnia miesiąca w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w kolejnym dniu fatimskim u św. Bartłomieja. Rozpoczynamy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą różańcową o godz. 18:00. Msza Św. fatimska o godz. 20:00, na zakończenie procesja wokół kościoła. Intencje modlitewne spisujemy na kartkach i składamy przed modlitwą różańcową.
  4. We wtorek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce?
  5. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
  6. Czuwanie duchowieństwa i wiernych Archidiecezji Wrocławskiej na Jasnej Górze w tym roku jest zaplanowane na piątek 17 września. Rozpocznie się nabożeństwem drogi krzyżowej na jasnogórskich walach o godz. 16:45. Następnie Msza św. w bazylice (godz. 18:30), modlitwa różańcowa (o godz. 20:15) i Apel przed cudownym obrazem o godz. 21:00. Po apelu czuwanie i o godz. 23:00 modlitwa różańcowa. Mszy św. o godz. 24:00, zamknie tegoroczne czuwanie przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Zapraszam do wspólnego pielgrzymowania.
  7. W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki – patrona kościoła w Dobrzyniu.
  8. Za tydzień w niedzielę uroczystość odpustowa św. Stanisława Kostki w kościele filialnym w Dobrzyniu. W sobotę w wigilię odpustu Msza św. na cmentarzu w Dobrzyniu o godz. 16:00. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 13:00. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, asystę procesyjną, dziewczynki komunijne do sypania kwiatków i mieszkańców Dobrzynia. Do niesienia baldachimu zapraszam: Stanisława Załugowicza, Andrzeja Załugowicza, Czesława Tomczyka i Stanisława Bireckiego.
  9. Z racji odpustu w kościele filialnym w Dobrzyniu za tydzień Msza św. w Szydłowicach o godz. 10:30.
  10. Przypominam, że przygotowanie do sakramentów świętych odbywa się we własnej parafii. We wrześniu zapraszam do kancelarii na rozmowę duszpasterską rodziców dzieci komunijnych – kandydatów do przygotowania do I spowiedzi i Komunii.
  11. Dziękujemy parafianom za posprzątanie i udekorowanie kościołów na dzisiejszą niedzielę. Na następną prosimy:
    *w Szydłowicach: Stanisław Mykita, Sebastian i Natalia Mykita, Halina i Stanisław Kroczak, Helena Łukiewicz, Ewa i Włodzimierz Wolańscy,
    *w Dobrzyniu: Urszula Bryk, Maria i Bronisław Drozd, Wiesław Stachera, Edward Raszczyszyn, Regina i Artur Greczyło, Kamila i Albert Fijałkowscy, Krystyna i Stanisław Gnatowicz, Małgorzata i Piotr Gajo,
    *w Błotach: Urszula Sokołowska, Irena i Rafał Szymkowiak.
  12. Podczas zbiórki do puszki CARITAS na rzecz pomocy mieszkańcom Afganistanu zebraliśmy 1251,70 zł! Niech Bóg wynagrodzi Wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.
  13. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny i wrześniowy miesięcznik ewangelizacyjny Dobre Nowiny (bezpłatny).
  14. Po wakacjach rozpoczynamy pracę formacyjną we wszystkich grupach i wspólnotach w naszej parafii. Zapraszam do Wspólnoty Żywego Różańca, do Grupy Modlitewnej św. O. Pio, do Służby Liturgicznej – ministrantów. Potrzebujemy posłańców do współpracy w Parafialnym Programie Odnowy i Ewangelizacji. Chrystus Was potrzebuje! Zapraszam do włączenia się w sposób aktywny w życie parafii. Kto nie kocha własnej parafii, nie kocha Chrystusa!
  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  16. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia!