24.04.2022

Przez osiem dni Tomasz był naszym bliźniakiem w wierze.

Niedziela Miłosierdzia

 1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Po Mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego.
 2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą.
 3. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.
 4. W poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy się modlić za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca była doceniana i szanowana oraz aby nikomu nie brakowało codziennego chleba.
 5. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.
 6. Z racji ostatniego tygodnia miesiąca Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w środę w Błotach, w czwartek w Dobrzyniu i w piątek w Szydłowicach. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.
 7. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.
 8. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po Mszy Świętej. Będzie to także kolejna Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To szczególne zaproszenie do poznawania i rozważania słowa Bożego zapisanego na kartach Pisma Świętego.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.
 10. Na świąteczną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościołów. W tym tygodniu prosimy:
  *w Szydłowicach: Adam Szostak, Dorota i Zbigniew Majewscy, Bronisław Drozd, Małgorzata i Piotr Drozd, Marta i Paweł Drozd,
  *w Dobrzyniu: Krystyna Matura, Justyna i Rafał Matura, Iwona i Jarosław Kloc, Sylwia i Andrzej Kopytko, Alicja i Jan Pacholewicz,
  *w Błotach: Jan i Helena Sawka, Dominika Tracz.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzę błogosławionego tygodnia.

Świadectwo na temat wartości w życiu codziennym i uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i w ogóle w Eucharystii. Zapraszam do obejrzenia.