3-10.07.2022

Ewangelizacja to radość głoszenia i głoszenie radości.

XIV i XV Niedziela w ciagu roku

1. Dziś czternasta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego, jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólnotowa adoracja. Zmiana tajemnic we wspólnocie Żywego Różańca.
  2. Intencja modlitewna na lipiec: W intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.
  3. W środę, 6 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej. Ten dzień jest świętem patronalnym Apostolstwa Chorych w związku ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. W modlitwie będziemy polecać Bogu wszystkich chorych i cierpiących, a także tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.
  4. Czwartek, 7 lipca, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania.
  5. W poniedziałek 11 lipca, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).
  6. W poniedziałek 11 lipca przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to święto państwowe, poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. W naszej modlitwie pragniemy pamiętać o wszystkich ofiarach tego czasu i wypraszać im łaskę życia wiecznego.
  7. W środę 13 lipca, dzień fatimski u św. Bartłomieja. Początek nabożeństwa o godz. 18:00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, którą poprowadzą Róże Różańcowe. Część radosną poprowadzą RR z Szydłowic, część światła i część bolesną poprowadzą RR z Dobrzynia, część chwalebną różańca poprowadzą RR z Błot i Leśnej Wody. O godz. 20:00 Msza Św. fatimska z procesją ze światłami i z figurą MB Fatimskiej. Intencje modlitewne składamy na kartkach przed różańcem.
  8. W sobotę, 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na tej górze duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W tan sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.
  9. W wigilię odpustu w Błotach w sobotę 16 lipca o godz. 18:00 Msza św. na cmentarzu w Błotach.
  10. 17 lipca 2022 r. w niedzielę przypada doroczna uroczystość odpustowa w kościele pw. NMP z Góry Karmel w Błotach. Msze św. w tym dniu będą odprawione: o 9:00 w Szydłowicach, o godz. 10:30 w Dobrzyniu i o godz. 13:00 Suma odpustowa w Błotach. Na zakończenie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszam Liturgiczną Służbę Ołtarza, Druhów Strażaków ze sztandarem, asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków i wszystkich mieszkańców Leśnej Wody i Błot.
  11. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację programu Odnowy i Ewangelizacji w naszej parafii za całoroczną pracę. Bóg zapłać!
  12. Dziękujemy rodzinom za posprzątanie i udekorowanie kościołów.
    Na niedzielę 10 lipca prosimy:
    * w Błotach: Barbara i Andrzej Poświstak, Krystyna i Henryk Popik,
    * w Dobrzyniu: Helena Konstanciuk, Maria Szczepaniak, Feliks Szczepaniak, Iwona i Radosław Szachnowscy, Elżbieta Szostak,
    * w Szydłowicach: Małgorzata i Przemysław Wandycz, Iwona i Janusz Rzepa, Sabina i Dawid Drozd, Barbara Drozd, Maria i Stanisław Drozd.
    Na niedzielę 17 lipca prosimy:
    * w Błotach: (odpust) Anna i Daniel Łagodzińscy, Anna i Ireneusz Międzybrodzccy, Adam Bielak, Teresa i Konstanty Kędra, Bożena i Arkadiusz Majewscy, Monika i Łukasz Andruchów,
    * w Dobrzyniu: Jolanta i Waldemar Kowalscy, Irena i Czesław Mielnik, Monika i Grzegorz Mularz, Małgorzata i Marek Smok, Czesław Bobra,
    * w Szydłowicach: Grażyna i Roman Drozd, Katarzyna i Remigiusz Burliga, Katarzyna i Marek Derega, Beata i Damian Biegańscy, Halina Ślusarczyk.
  13. Na niedzielną i wakacyjną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, miesięcznik Różaniec i dla dzieci Anioł Stróż.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzę doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.
  15. Błogosławionego wakacyjnego tygodnia.