10.02.2019

Czy jesteś już gotów by wobec aniołów powiedzieć: Oto ja, poślij mnie!?

V Niedziela w ciągu roku

1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.

2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W intencji chorych i cierpiących będziemy się modlić podczas Mszy św. o godz. 15:00 w Błotach, o godz. 16:30 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.

3. Przypominam, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych, którzy w tym roku pragną zawrzeć Sakrament Małżeństwa i o małżonkach.

5. Za tydzień w niedzielę 17 lutego przypada dzień wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii. Wspólnotowa Adoracja po każdej Mszy Św. i od godz. 15:00 w Kościele parafialnym w Szydłowicach. Zapraszam do wspólnotowego uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

6. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek i w sobotę od godz. 16:00.

7. Dziękujemy parafianom, którzy posprzątali i udekorowali kościoły na dzisiejszą niedzielę.

8. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.

9. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.

10.Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławionego tygodnia!

Papieska intencja ewangelizacyjna na miesiąc luty 2019:

“Aby z wielkodusznością były otaczane opieką ofiary handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i przemocy.”