04.12.2016

baner_iinadentu

Mesjasz nadchodzi!
Kim jest ten, na którego czekamy? Czy go znamy? Czy wiemy, co nam przynosi? Czego tak naprawdę od Niego oczekujemy?

II Niedziela Adwentu

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu, która jest również pierwszą niedzielą m-ca: Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia KEP specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy z przełomu III i IV wieku, która jest szczególną patronką górników i hutników, choć nie tylko. Wzywana jest też jako wspomożycielka.

3. Wszystkich parafian: dzieci – z lampionami!, młodzież i dorosłych zapraszam do udziału w roratach, sprawowanych w naszych kościołach codziennie o godz. 17:00. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritas – Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które są do nabycia (świece małe 6 zł, duże 12 zł).

4. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa. W Szydłowicach dzieci zapraszamy na spotkanie mikołajkowe w sobotę 10 grudnia o godz. 16:00 do świetlicy.

5. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Właściwą rangę uroczystość ta otrzymała wówczas, gdy dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W tym dniu świąteczne Msze św. w naszych kościołach: w Błotach o godz. 15:00, w Dobrzyniu o godz. 16:30 i w Szydłowicach o godz. 18:00.

6. Na Mszy św. w Szydłowicach – w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – dzieciom przygotowującym się do spowiedzi i I Komunii św. zostaną poświęcone i nałożone medaliki i łańcuszki.

7. W tym tygodniu do naszych domów przedstawiciele rady Parafialnej zaniosą pobłogosławione dziś w kościele opłatki wigilijne.

8. W adwentowe niedziele zapraszam do kościoła parafialnego na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00.

9. Od następnej niedzieli zmianie ulegną godziny Mszy św. w niedzielę: w Błotach o godz. 9:00, w Dobrzyniu o godz. 10:30 i w Szydłowicach o godz. 12:00.

10. Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Naszym rekolekcjonistą będzie ks. Stanisław Zając, rekolekcjonistę i rekolekcje polecam modlitwie wszystkich parafian.

11. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu we wtorek od godz. 18:00 do 18:30 i w sobotę od 17:00 do 17:30.

12. Zachęcam i proszę o zgłaszanie chorych, którzy nie uczestniczą w niedzielnej Mszy św., aby mogli skorzystali z posługi sakramentalnej.

13. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali kościoły na dzisiejszą niedzielę.

14. Na niedzielną lekturę polecam nowy nr Gościa Niedzielnego, grudniowy nr Różańca, Nowe Życie i bezpłatny nr Dobrych Nowin.

15. W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności śp. Mieczysław Jankowski z Dobrzynia, śp. Stanisław Mrozek i śp. Karolina Chuda z Błot. Wieczny odpoczynek…

16. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli, dobrego tygodnia i błogosławionego Adwentu.