Wydarzenie XXI

XXI Wydarzenie ewangelizacyjne

Zapraszamy wszystkich, aby zauważyć najbliższe osoby i okazać im zainteresowanie

Gest do wykonania dla wszystkich

Rodzinne spotkanie w domu na modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego, zakończonym modlitwą. 
Zastanowienie się:
*Dlaczego zainteresowanie jest ważne w relacjach między rodzinnych?
*Czy w naszej rodzinie okazujemy sobie wystarczające zainteresowanie?
*Co możemy zrobić, żeby okazując sobie większe zainteresowanie poprawić nasze relacje?

Gest podczas liturgii

Okażemy sobie zainteresowanie poprzez gest przywitania na początku liturgii.

Dlaczego taki gest

Proponowany gest daje szansę odkrycia ponownie wartości życia w rodzinie, w której jest wzajemna wrażliwość i zauważenie naszych potrzeb. Dzięki temu jakość naszych rodzinnych relacji będzie coraz piękniejsza, dająca radość i szczęście. Niech ten gest nas ubogaca i przemienia oraz obejmuje także nasze życie nie tylko rodzinne, ale też sąsiedzkie i między ludzkie.

Jezus pragnie, abyśmy nie byli względem siebie obojętni, ale okazując sobie wzajemne zainteresowanie troszczyli się o nasze zbawienie.

Łk 10,30-37 Jezus nawiązując do tego, rzekł: «Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: „Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał”. Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?» On odpowiedział: «Ten, który mu okazał miłosierdzie». Jezus mu rzekł: «Idź, i ty czyń podobnie!»

Czas wydarzenia

Niedziela 25 września 2022 roku