02.10.2016

baner_xxvii-nz

Prawdziwa wiara przemienia życie. Kto wierzy, jest także gotowy służyć


XXVII Niedziela w ciągu roku,

1. Dziś pierwsza niedziela m-ca października, Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem różańcowym i zmiana Tajemnic Żywego Różańca Dzisiejsza liturgia zaprasza nas by wołać tak jak Apostołowie: „Panie, przymnóż nam wiary!”.

2. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam do wytrwałego odmawiania tej modlitwy, zwłaszcza w rodzinach. Zapraszam na różaniec codziennie o godz. 17:00. W niedziele pół godziny przed Mszą Św., a w tygodniu, kiedy jest Msza Św. to bezpośrednio po niej.

3. Grupa Apostolskiej Odnowy Parafii, spotyka dziś o godz. 17:00 a w poniedziałek i wtorek o godz. 18:00 na spotkaniach formacyjnych z ks. Stanisławem Zającem.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek m-ca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem – w Błotach w środę od godz. 16:30, w Dobrzyniu w czwartek od godz. 16:30, a w piątek w Szydłowicach od godz. 16:30.

5. W piątek przypada wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy. Jest to zarazem święto patronalne Róż Różańcowych. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. do Szydłowic o godz. 17:00. Róże Różańcowe są to 20-osobowe grupy, których członkowie odmawiają codziennie jedną dziesiątkę różańca i w ten sposób codziennie jest odmawiany cały różaniec przez te osoby. Raz w miesiącu następuje zmiana odmawianej tajemnicy. Wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby się w to dzieło włączyć, zachęcam do udziału. Zmiana tajemnic ma miejsce w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św.

6. Dzisiaj zgodnie z zapowiedzią zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej dla naszych Braci i Sióstr poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

7. W przyszłą niedzielę już po raz 16. będziemy w całym kraju obchodzić Dzień PapieskiBądźcie świadkami Miłosierdzia. Chcemy również złożyć swoją „cegiełkę” na budowę żywego pomnika Św. Jana Pawła II, materialnie wspierając zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek.

8. Za tydzień w niedzielę 9 października zapraszam na Mszę św. o godz. 11:30 do Szydłowic rodziców i dzieci, które w tym roku przygotowują się do I spowiedzi i Komunii św. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne. Proszę o obecność.

9. Za tydzień w drugą niedzielę m-ca taca będzie przeznaczona na cele parafialne. Zbiórka „cegiełek” po domach na cele parafialne w Szydłowicach 16 października. Bóg zapłać za złożone ofiary.

10. Za tydzień 9 października Nowenna do bł. Anieli Salawy z ucałowaniem relikwii.

11. Zapraszam na pielgrzymkę autokarową do trzech Sanktuariów: św. Józefa w Kaliszu, MB Bolesnej w Licheniu i Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. S. Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich w sobotę 15 października. Wyjazd o godz. 5:30. Koszt 65 zł.

12. Kancelaria parafialna będzie czynna w tym tygodniu: we wtorek od godz. 16:00 do 16:30 i w sobotę od godz. 17:00 do 17:30. W sprawach losowych proszę zgłaszać się niezwłocznie.

13. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Szymon Król, kawaler, zamieszkały w Skarbimierz Osiedle, par. Skarbimierz i Iwona Drozd, panna, zamieszkała w Myśliborzycach, parafia Szydłowice, zapowiedź trzecia.

14. Dziękuję rodzinom i parafianom, którzy posprzątali kościoły i udekorowali kwiatami na dzisiejszą niedzielę.

15. W piątek zmarła śp. Krystyna Wirga z Dobrzynia. Wieczny odpoczynek…

16. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.

baner_rozaniec2016m