28.01.2024

O tym, czy nasza wiara w Boga jest realna, decyduje słuchanie Jego słowa.

1. Ukazany w dzisiejszej Ewangelii Jezus budził lęk i zdumienie wśród słuchających Go i będących świadkami znaków, które czynił. Dzisiaj również Jego Ewangelia spotyka się z różnym przyjęciem; my jednak pragniemy przyjmować ją wciąż otwartym sercem i na co dzień ją wypełniać.
  2. To ostatnia niedziela stycznia, w którą przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę, za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą, a także za wszystkich chorych, opuszczonych i wykluczonych.
  3. Wzorem lat ubiegłych, Ks. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, poleca zorganizować w niedzielę przed Świętem Ofiarowania Pańskiego, tj. dzisiaj 28 stycznia 2024 r., okolicznościową zbiórkę do puszek na potrzeby klasztorów sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji. Bóg zapłać!
  4. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte będą sprawowane o godz. 15:00 w Błotach, o godz. 16:30 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. W Szydłowicach na Mszy św. o godz. 18:00 gromadzą się dzieci wraz rodzicami, które przygotowują się do spowiedzi i I Komunii Św. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce obrzęd poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej obecności i opatrzności Bożej sobie nieustannie przypominać. Z racji pierwszego piątku miesiąca, okazja do spowiedzi świętej.
  5. W tym dniu z inicjatywy Św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otaczamy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. W pierwszą sobotę przed Mszą Świętą o godz. 8:30 w Błotach zapraszam na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 7:45.
  7. Odwiedziny chorych i seniorów w domach z posługą sakramentalną od godz. 9:30.
  8. W sobotę, 3 lutego, z okazji liturgicznego dnia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła, na zakończenie Mszy św. pobłogosławię świece oraz udzielę specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.
  9. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W tym tygodniu przybędziemy wraz z ministrantami z modlitwą i błogosławieństwem do mieszkańców:
  • Poniedziałek Dobrzyń ˃ 30 – 9 – początek godz. 15:00
  • Wtorek Dobrzyń ˃ 6A – 1B, 160 – 150 – początek godz. 15:00
  • Środa Dobrzyń ˃ 149 – 134 – początek godz. 17:30
  1. Zapraszam na Pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium w Medjugorie 22-29 czerwca 2024r. Zapisy i informacje u ks. Proboszcza.
  2. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny.
  3. W tym tygodniu o posprzątanie kościołów (rozebranie światecznej dekoracji) prosimy następujących parafian:
    *w Szydłowicach (piątek o godz. 19:15) – Katarzyna i Damian Pytlakowscy, Iga i Jacek Iskra, Halina Brzezicka, Urszula i Krzysztof Chrzanowscy, Bożena i Stanisław Kowalkowscy, Łukasz i Anna Sinkowscy;
    *w DobrzyniuBożena Maciąg, Maria i Witold Gajo, Józef Szewczuk, Katarzyna i Józef Drozd, Krystyna i Jan Mykita;
    *w BłotachJoanna i Mariusz Mazur, Anna i Artur Pasierbscy.
  4. Jubilatom i solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia.
  5. Błogosławionego tygodnia!