26.01.2020

Z mroków i krain cienistych do światłości. Bóg rozświetla życie człowieka.

III Niedziela w ciągu roku – Niedziela Słowa Bożego

1. Decyzją Ojca Świętego Franciszka trzecia niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona być poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego.
  2. Ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
  3. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.
  4. Z racji ostatniego tygodnia m-ca stycznia modlitwa nowennowa do MB Nieustającej Pomocy, we wtorek w Szydłowicach, środę w Błotach i czwartek w Dobrzyniu po Mszy św.
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność. Gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy Świętej o godz. o godz. 16:00 w Błotach, 17:00 w Dobrzyniu i o godz. 18:00 w Szydłowicach. Pół godziny przed Mszą Św. modlitwa różańcowa.
  6. Odwiedziny chorych z Komunią św. i sakramentem chorych w sobotę od godz. 9:00. Serdecznie polecam pamięci parafian chorych i samotnych, którzy nie mogą samodzielnie uczestniczyć we Mszy Świętej.
  7. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione na rozpoczęcie każdej Mszy św., aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  8. W Szydłowicach na Mszy św. o godz. 12:00 gromadzą się dzieci wraz rodzicami, które przygotowują się do spowiedzi i przyjęcia I Komunii Św. Dzieci otrzymają świece komunijne.
  9. Abp Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, mając na uwadze trudną sytuację finansową klasztorów Sióstr klauzurowych w naszej Archidiecezji, poleca zorganizować w niedzielę 2 lutego 2020 r., w święto Ofiarowania Pańskiego – patronalnego święta osób życia konsekrowanego, okolicznościową zbiórkę do puszek, po każdej Mszy Świętej, na potrzeby tych Zakonów.
  10. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna we wtorek od godz. 16:00.
  11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny a dla dzieci Mały Gość.
  12. Dziękujemy parafianom, którzy posprzątali kościoły, na dzisiejszą niedzielę, w tym tygodniu rozbieramy dekoracje świąteczne.
  13. Wczoraj w sobotę zakończyłem tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin. Serdecznie dziękuję za otwarte drzwi, chwile wspólnej modlitwy, budujące świadectwo wiary, serdeczne przyjęcie oraz za złożone ofiary kolędowe. Dziękuję ministrantom za towarzyszenie ks. proboszczowi podczas kolędowych dni. Witam nowych parafian, którzy zamieszkali w minionym roku w naszej parafii.
  14. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny oraz jubileusze.
  15. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.