20.02.2022

Nie sztuka kochać wyłącznie bliskich. Jezus wzywa do miłości wrogów.

VII Niedziela w ciagu roku

 1. Dziś siódma niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wraz z całym Kościołem, abyśmy spełniali słowem i czynem to, co podoba się Bogu (kolekta mszalna). Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa będzie doświadczeniem zbawczej mocy Boga i umocnieniem na trud kolejnego tygodnia.
 2. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
 3. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu *Posłani – Trzeźwi – Wolni*. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
 4. Intencja modlitewna na miesiąc luty: W intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych – dziękując im za ich misje i odwagę – aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.
 5. Pamiętajmy w modlitwie o chorych, cierpiących i konających.
 6. Pamiętajmy by w modlitwie prosić o pokój, aby nie doszło do wojny. Aby udało się obecne napięcia załatwić drogą pokojową.
 7. Dziękuję parafianom, którzy w czwartek, 17 lutego trwali na modlitwie w dniu wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.
 8. Dziękuję parafianom za udział w Akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie gdzie mieszkają nasi rodacy”. Kolejna edycja przeprowadzona została przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw Pro Missio i firmę Green Office Ecologic w minioną środę. Bóg zapłać za zaangażowanie!
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.
 10. Zapowiedzi: Bartłomiej Wojciech Drozd, kawaler, zam. w Szydłowicach i Natalia Mirosława Niepla, panna, zam. w Lubszy, parafia Nawiedzenia NMP w Lubszy. Zapowiedź druga.
 11. Na niedzielną lekturę polecam tygodnik Gość Niedzielny, dla dzieci miesięcznik Mały Gość i miesięcznik Nowe Życie.
 12. W tym tygodniu o posprzątanie i udekorowanie kościołów prosimy następujących parafian:
  * w Szydłowicach: Aleksandra i Piotr Piaseccy, Jolanta i Ryszard Goclon, Justyna Gralak, Łucja i Czesław Gajda, Maria i Dawid Pałka,
  * w Dobrzyniu: Agata i Marek Bednarz, Janina Mochniak, Halina Cybulska, Jarosław Cybulski, Lucyna i Tomasz Windysz, Anna i Dariusz Pawlaczek
  * w Błotach: Wioletta i Bogusław Skibińscy, Alicja Kowalska,
 13. Parafianom i gościom życzę błogosławionej niedzieli oraz dobrego tygodnia.